Eylül 22, 2021

Mersin'in Gazetesi

3 Ocak Mersin

Uğur Özgür’ün Kaleminden “Kirli Oyun”

2 min read

Lafı eveleyip gevelemeden söyleyeceğim; İDDAA çıktı futbol bozuldu.
Sınırları aşmaya bile gerek yok. Kimse bana “Türk futbolu temiz oynanıyor” diyemez. Size yüzlerce örnek verebilirim. Rakibi 9 kişi kalmışken kaleye bile gitmeyen takımı, ligde 4 yediği takımı 3 gün sonra sahadan sileni, şampiyonluğa koşarken büyük ihtimalle küme düşecek takıma bariz bir ofsayt golüyle boyun eğeni…
Say say bitmez ama maalesef hiçbiri kanıtlanamaz. Minareyi çalan kılıfına uydurur. Hakem hatası, futbolcu hatası, kaleci hatası gibi…
Aslında her şey Milli Piyango, Sayısal Loto gibi şans oyunlarıyla birlikte İDDAA’nın da el değiştirmesiyle başladı. Kimin tekeline geçtiğini herkes biliyor.
Eskiden televizyon başında yılbaşı çekilişini dört gözle bekleyen, büyük hayaller kuran vatandaşın milyonda bir olan şansı bile hiçe sayıldı. Sayısal Loto ve diğerlerini saymayacağım bile. Son zamanlarda çekiliş sonuçlarında büyük ikramiyenin çıktığı sade vatandaşı gören var mı?
Milyonlarda bir olan şansı da elinden alınan ve birazcık futbol bilgisi olan vatandaş, yöneldiği İDDAA’da ise son tokadı yedi. Yaptığı kuponlar çöpe gitti. Ne oynadıysa tersi geldi. Kazananların sayısı minimum seviyede kalırken, kasasını dolduran yine aynı kişi ve komisyoncuları(!) oldu.
Atalarımız “Görünen köy kılavuz istemez” derler. Daha da ileriye gidiyorum; “Görünen köy yakındır” beyler. Bu işin çivisi çıkmış artık. Yalama olmuş.
Bazılarının “oynamayın o zaman” dediğini duyar gibiyim. O bazıları gibi herkesin altı kuru, keyfi yerinde değil maalesef. Allah kimseyi açlıkla, çocuklarıyla sınamasın. Denize düşen yılana sarılır misali. Son kuruşunu da İDDAA’ya bağlayan vatandaşın umudu da, hayali de tükenmiştir artık.
DeepNOT
Futbol eskiden sadece bir oyundu. Şimdi ise çok KİRLİ BİR OYUN. Çünkü İDDAA çıktı futbol bozuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir