3 Ocak Turnuvası başladı

Toroslar Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 3 Ocak Kurtuluş Kupası Futbol Turnuvası başladı. Daha önceki yıllarda turnuva şampiyonluğu başarısı bulunan Üniversitemiz personel futbol takımı, ilk maçında İl Sağlık Müdürlüğü ile karşılaştı.

1 Aralık Çarşamba günü Toroslar ilçesindeki Bilge Kağan Stadında oynanan maç golsüz beraberlikle sonuçlandı. Maçı 10 kişi tamamlayan takımımız eksik oynadığı maçta puan alarak önemli bir avantaj elde etti.

Takımımızı ilk maçında yalnız bırakmayan Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Ahmet Koca, oynanan futbolun turnuvada takımımızın iddiasını ortaya koyduğunu söyledi. Koca, “Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı öncülüğünde Üniversitemiz her alanda olduğu gibi sportif faaliyetlerde de elde ettiği başarılarla adından söz ettiriyor. Bizler de tüm branşlarda sporcularımıza destek vermeyi sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin yanı sıra personelimizin de sporla iç içe olması bizler için çok önemli. Üniversitemizi hem ortaya koydukları mücadele hem de sahadaki centilmen tavırlarıyla temsil eden takımımıza turnuvada başarılar diliyorum.” dedi.

Üniversitemiz personel futbol takımı sorumlusu Öğr. Gör. Necat Toprak ise maçı 10 kişi tamamlamalarına rağmen etkili bir oyun ortaya koyarak galibiyeti kaçıran taraf olduklarını ifade etti. Üniversitemiz yönetimine takımımıza verdiği destek nedeniyle takım adına teşekkür eden Toprak, “5 Aralık Pazar günü saat 13.00’te Vergi Dairesi personel takımıyla önemli bir maça çıkacağız. 3 Ocak Stadında oynanacak maça Üniversitemiz personelini ve öğrencilerimizi destek için bekliyoruz” şeklinde konuştu.