65 Sanatçının Eserlerinin Yer Aldığı Frekans-A Sergisi Sona Erdi

Mersin’de üreten 65 sanatçının eserlerinin yer aldığı  ‘FREKANS -A’  karma sergisi sona erdi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, sergiye katılan sanatçılara,  Yalın Alpay’ın her bir katılımcı için tek tek imzaladığı  ‘Yapı (t) söküm’ adlı kitabını  sergi anısı olarak hediye etti.

Mersin’de üreten 65 sanatçının 102 eserini Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Ahmet Yeşil Sanat Galerisi ve Yenişehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde buluşturan ‘FREKANS -A’ karma sergisi sona erdi. 

Serginin son gününde sanatçılarla bir araya gelen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit,  sergiye katılımlarından dolayı sanatçılara teşekkür etti. Başkan Özyiğit,  kente kazandırdıkları sanat galerilerinde yeni sanatsal etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini belirterek “Sanata değer veren, sanatı üreten dostlarımız, sizlerin yaptığı bu çalışmalar kentimiz için, ülkemiz için kıymetli işler. En önemli yanı da örnek teşkil etmesidir.  Sadece Yenişehir’de bunu yaparak bu alanla sınırlı kalmasın,  kentimize yayılsın, ülkemize yayılsın. Yaptığımız işlerde temel felsefemiz bu. Ümit ediyorum ki bu sonuçları da alacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kadın sanatçılarımızın eserlerini sergilemek istiyoruz. Ondan sonra ümit ediyorum ki dünya sanatçılarını halkımızla buluşturma noktasında bir sergimiz olacak. Sergide emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız,  iyi ki bu kentte sanatı insanlarla buluşturuyorsunuz” dedi. 

Sergide eserleri yer alan sanatçılar da Mersin’e böyle bir mekân kazandırdığı için Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür ettiler. 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ‘FREKANS -A’  sergisinin kapanışında bu tür etkinliklerde farkındalık yaratacak bir uygulamaya da imza attı. Başkan Özyiğit, sanatçılara plaket vermek yerine Yalın Alpay’ın her bir katılımcı için tek tek imzaladığı  ‘Yapı (t) söküm’ adlı kitabı sergi anısı olarak hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir