Adımlar sokak hayvanlarına 6.5 ton mama oldu

Dünyanın adımları bağışa dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps aracılığıyla hayvanseverler binlerce sokak hayvanına destek oldu. 2 yılda 175 milyar adım atan Help Steps kullanıcılarının bağışlarıyla sokak hayvanlarına 6.5 ton mama ve bakım desteği sağlandı… 

 

Sağlık ve iyiliği akıllı telefon uygulamasında bir araya getiren Help Steps aracılığıyla hayvanseverler sokak hayvanlarına destek oldu. 2 yılda 175 milyar adım atan Help Steps kullanıcılarının bağışlarıyla sokak hayvanlarına 6.5 tonluk mama ve bakım desteği sağlandı. 

 

Nasıl bağış yapılıyor?

 

Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki gibi yürüyor, bisiklete biniyor veya koşuyor. Bu adımlar aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Ardından akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılar veya sivil toplum kuruluşlarına bu uygulama üzerinden bağışlıyor.  

 

Hayvanlar için hangi STK’lara bağış yapılıyor?

 

Help Steps aracılığıyla atılan adımlar Haçiko, Altın Patiler Sokak Hayvanlarını Koruma ve Kurtarma Derneği, Dilsiz Dostlar, Melekler Şehri Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği ve Rehber Köpekler Derneği’ne bağışlanabiliyor. Bu bağışlarla söz konusu STK’lar ile birlikte hayvanlara bakım ve mama desteği sağlanıyor. Help Steps’in Kurucusu ve CEO’su Gözde Venedik 2 yılda 1.4 milyon kullanıcının 175 milyar adım atarak bağışladığını belirterek şöyle konuştu: “Milyarlarca adım ihtiyaç sahibi kişilere, STK’lara ve bakıma muhtaç minik dostlara destek oldu. Herkesin istediği kurumu veya kişiyi seçerek bağış yapabildiği Help Steps’te sokak hayvanlarına olan destek her geçen gün artıyor. Biz de herkesi sadece yürüyerek bu iyiliğe ortak olmaya davet ediyoruz.” 

 

Fiyat artışından etkilenmiyor

 

Adım bağışlamanın yanında Help Steps uygulaması içindeki HS Market üzerinden kullanıcılar hem kendileri hem de dernekler için mama satın alarak da destek olabiliyor. Piyasadaki fiyat artışlarına rağmen soğuyan havalarda desteğin azalmaması için Help Steps market çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor. Help Steps piyasa şartlarına rağmen uygun fiyatlarla mama satışına devam ediyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı