AK Partili Kalfaoğlu’ndan Buca Cezaevi’ne ilk kazma

Halk arasında Buca Cezaevi olarak bilinen İzmir Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun yıkımı için iş makinesinin kabinine geçen AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, “Bucalı hemşerilerimizin yıllardan beri beklediği projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek  hafriyatın startını verdi. İlçe yöneticileriyle birlikte alanda bulunan AK Parti Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, “Hükümetimizin hizmetleriyle Bucamız altın çağını yaşıyor” dedi.

 

Şehrin büyümesiyle birlikte yıllar içinde yerleşim bölgesinde kalan Buca'daki İzmir Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun yıkımı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca yapılan ihalenin ardından başladı.

 

“Yeşil alanlar ve yeni yollar açılacak”

 

Cezaevine ait binaların yıkılmasıyla birlikte boşa çıkan arazinin yeşil alan ve yeni yollar açılarak değerlendirileceğinin müjdesini veren Hakan Kalfaoğlu, böylelikle Menderes Caddesi üzerindeki yoğunluğun büyük oranda hafifletileceğini söyledi.

 

Buca'nın merkezinde Bucalıların nefes alabileceği bir alanın yapılacağını ifade eden Kalfaoğlu, “Göreve geldiğimizde hemşerilerimize verdiğimiz Buca Cezaevi'nin ilçe merkezinden kaldırılması sözünü gerçeğe dönüştürmenin sevincini yaşıyoruz. Yıkım sonrası arazinin yüzde 75'i yeşil alan olarak değerlendirilecek. Ayrıca, açılacak yeni yol ile Adnan Kahveci Caddesi ile devamında Onat Caddesi daha işlevsel hale getirilerek Yeşildere Caddesi'ne çıkışlar kolaylaşacak. Menderes Caddesi'ndeki trafik büyük bir oranda rahatlayacak” diye konuştu.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı