AKDENİZDE FEN İŞLERİ EKİPLERİNİN YOĞUN MESAİSİ DEVAM EDİYOR

Akdeniz Belediyesi, vatandaşların daha temiz, sağlıklı ve düzenli bir kent yaşamı sürdürmesi için bütün hizmet birimleri ile uzak yakın demeden her mahalleye hizmet vermeye ve ilçeyi güzelleştirmeye devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yoğun mesaisi devam ediyor. Bir yandan ihtiyaç duyan mahallelerde sokakları asfalt ile kaplayan ve yama yapan ekipler, diğer yanda zarar görmüş kaldırım karoları ile kilit taşlarını da tamamen yeniliyor.

Belirledikleri plan ve program dâhilinde hareket eden fen işleri ekipleri, Çankaya Mahallesi 4730 Sokak üzerinde karo tamiratı çalışmasını tamamladı. Huzurkent Köselerli Mahallesi’nde asfalt yama çalışması yapan ekipler, Şevket Sümer Mahallesi’nde de ağır iş makineleri yardımıyla yeni bir sokak açtı; mahallenin birçok sokağında asfalt kaplama, yama, kaldırım yenileme ve karo döşeme çalışması gerçekleştirdi.

İhtiyaç duyan her mahalleye hizmet

Yeni Mahalle ile Camişerif Mahallesi’nde kilit taşı ve kaldırım tamiratı çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; Esenli Mahallesi’ne kazandırılan ve bittiğinde mahalle sakinlerinin düğün, nişan, sünnet, toplantı ve festival gibi çeşitli etkinliklerini yapabilecekleri çok amaçlı meydanın etrafındaki bazı donatıları boyadı; meydanda yer alan ağaçların etrafını da temizleyip bordürlerle ördü.

Fen işleri müdürlüğü ekiplerinin, uzak-yakın demeden Akdeniz’de ihtiyaç duyan her mahalleye yönelik hizmet ve çalışmaları aralıksız devam edecek.