AKDENİZDE YOL ASFALT VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, araç ve gereç varlığı ile güçlendirilen saha personeli eliyle, ilçe sınırlarında bulunan ve hizmet ihtiyacı duyan her mahallede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şevket Sümer Mahallesi 142. Caddesi üzerinde, bir ada içindeki 5 sokakta, zamanla yıpranan kaldırımları söken fen işleri ekipleri, cadde ve bağlantılı sokaklara su geçişini sağlamak için sökülen taşların yerine asfalt kaplama çalışması öncesi bordür ve reglaj çalışması gerçekleştirdi, ardından sokakları asfalt ile kapladı.

Birçok mahallede kilit taşı ve kaldırım yenileme çalışması yapıldı

Mithat Paşa Mahallesi’nin çeşitli sokaklarında kilittaşı ve kaldırım tamiratı yapan fen işleri ekipleri, Yeşilova Mahallesi’nin muhtelif sokaklarında asfalt yama; Hamidiye, Güneş ve Yeni Mahalle’de bulunan muhtelif sokaklarda da kilittaşı tamiratı yaptı.

Karaduvar Mahallesi’nde Kandemir Spor Salonu yanındaki yeşil alana kamelya yerleştirip kaldırım tamiratı çalışmasını tamamlayan ekipler, Karaduvar Şehitlik Parkı ile ilçe sınırlarında bulunan bazı parklarda bank, kamelya ve demir aksamı yenileme-boyama çalışması gerçekleştirdi.

Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Adanalıoğlu Limonlu Mahallesi’nde farklı sokaklara dökülen moloz ve tarımsal atıkları da iş makineleri yardımıyla temizleyip bölgeden çıkardı. Mahallelerinde gerçekleşen yenileme ve düzenleme çalışmalarına tanık olan vatandaşlar, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Fen İşleri Müdürlüğü ile sahaya hizmet veren ekiplere teşekkür ettiler.