Alper Taşdelen Son 3 Yılın En Başarılı Belediye Başkanı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Son 3 yılın En Başarılı Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları Araştırması”nda birinci “ oldu.  

 

ORC Araştırma, 10 Şubat – 10 Mart tarihleri arasında 30 büyükşehir ve 51 il merkezinde 51 bin 675 katılımcı ile yüz yüze -anket yaptı. Ankete katılanlara; "Son 3 yılı değerlendirdiğinizde belediye başkanınızı başarılı buluyor musunuz?" sorusu yöneltildi. Ankete göre En Başarılı Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları arasında Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yüzde 63,8 başarı oranı ile birinci oldu.  

 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, son 3 yılda yapılan diğer araştırmalarda da birinci seçilmişti. Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen, özellikle pandemi döneminde yapılan sosyal yardımlar ve desteklerle, yatırımların iptal edilmemesi gibi alanlarda başarılı bulunmuştu.   

 

Taşdelen, Çankayalılar tarafından dördüncü kez "En Başarılı Belediye Başkanı" seçilmenin mutluluğunu yaşadığını hatırlatarak, “Bu başarı tüm Çankayalıların, bu başarı tüm Çankaya Belediyesi çalışanlarınındır” dedi.  

 

Alper Taşdelen, özellikle pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik zorluklarla mücadele eden tüm Çankayalıların derdine derman olmaya çalıştıklarını belirterek şunları kaydetti:  

 

"Ülkemiz çok ciddi bir ekonomik kriz ile karşı karşıya. Halkın tenceresinin kaynamadığı bir dönemde tüm imkanlarımızla halkımızın yanında olmak zorundayız. Biz komşularımıza, Halk Kart ile 600 TL nakdi destek, esnafımıza kira desteği, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda kolisi, meyve sebze, çocuklarımıza; süt, bot, mont gibi dağıtımlar yapıyoruz.  Üniversite öğrencisinin yaşadığı ekonomik sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Hiç olmazsa akşam yemeğine para vermesin diye ücretsiz akşam yemeği uygulamamıza başladık. Her akşam 1400 genç arkadaşımızı yemekhanemizde konuk ediyoruz.  

 

Tüm bunların yanında, Türkiye'ye örnek olan projelerle, yaptığımız yatırımlar ve eserlerimizle, Çankayamızı zirveye taşıyoruz. Bu konularda uluslararası başarılara da imza attık. Örneğin 750 dönümlük Bademlidere Kent Ormanı ve kent parkımız dünya üçüncülüğü aldı. Çankaya Belediyesi olarak halkımız için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Başarımızı gören, bizi yakından takip eden tüm Çankayalılara teşekkür ediyor ve yeniden söz veriyorum; daha çok çalışacağız ve her zaman halkımızın yanında olacağız.” 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı