Alternatif Bank Engelsiz Bankacılık Ideathonu 2022 Başlıyor

Alternatif Bank Engelsiz Bankacılık Ideathon’u 2022 başlıyor,

Gençler bu yıl da engelleri kaldırmak için bir araya geliyor!

 

Alternatif Bank’ın Engelsiz Bankacılık alanında hayata geçirdiği,

tüm üniversite öğrencilerinin ve yeni mezunların yaratıcı projelerine açık olan

Ideathon’a başvurular 21 Mart’a kadar yapılabiliyor.

 

Herkes için hak temelli ve erişilebilir bir bankacılık deneyimi oluşturmak amacıyla “Engelsiz Bankacılık” çalışmalarına odaklanan Alternatif Bank, bu alanda katılımcılığı artırmak ve yaratıcı fikirleri hayata geçirmek adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Alternatif Bank bu kapsamda, Türkiye’deki tüm üniversitelerin lisans, lisansüstü öğrencilerinin ve mezuniyetinin üzerinden en fazla 1 yıl geçmiş yeni mezunların başvurarak fikir ve projelerini yarıştıracağı ‘Engelsiz Bankacılık Ideathon’unu bir kez daha hayata geçiriyor. Bu yıl 3.’sü düzenlenen Ideathon’a başvurular alınmaya başlandı. 

 

Ideathon ile gençlerin, bankacılık ürünleri ve hizmetleri çerçevesinde ya da hizmet kanallarına erişimde, engelli gruplarının ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirmeleri ve başarılı projelerin Alternatif Bank bünyesinde hayata geçirilmesi amaçlanıyor. Bankacılık hizmetlerinin erişilebilirliği alanında yaratıcı fikir ve projelerini hayata geçirmek isteyen gençler “Engelsiz Bankacılık Ideathon”na 21 Mart 2021 tarihine kadar www.alternatifbankideathon.com adresinden başvuruda bulunabilecek. 

 

Ideathon’a katılmaya hak kazanan öğrencilere süreç boyunca hem teorik hem de uygulamalı Design Thinking eğitimi verilecek. Ideathon’da birinci olan grup 25.000 TL ve Alternatif Bank’ta staj imkânı; ikinci 15.000 TL ile Alternatif Bank İK bölümünde Mülakat Simülasyonu; üçüncü ise 10.000 TL ile ödüllendirilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı