Anamur’un yaylalarında susuzluk sorunu çözüldü

Yıllardır yaşadıkları içme suyu sıkıntısının Başkan Seçer’le çözüldüğünü söyleyen Akpınar ve Halkalı Yayları sakinleri, yol ve evde sağlık gibi birçok hizmet için de teşekkürlerini iletti.
“Bölgede su sorunu ortadan kalkacak”
MESKİ Anamur Şube Müdürlüğü tarafından, suyun şebekeye verilmesi için yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere, bölgeye giden Mersin Büyükşehir Koordinatörü Erdal Karan, bölgede yaşayan vatandaşlarda buluştu.
İlçenin yaylalarında su sıkıntısının bundan sonra yaşanmayacağını belirten Mersin Büyükşehir Siyasi Koordinatörü Erdal Karan,”Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen ‘’Anamur İlçesi Halkalı Yaylası İçmesuyu İsale ve Şebeke İşi’’ kapsamında yaklaşık 10892 mt içmesuyu hattı yapımı tamamlanarak Çukurabanoz Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Halkalı Yaylasına kesintisiz içmesuyu temin edilmeye başlandı.
Çukurabanoz Mahallesi Akpınar Yaylasında yaşanan su rezervi yetersizliği nedeniyle MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sondaj çalışmasında ise 14 lt/sn su rezervine ulaşıldı. Yaylalarımızın en temel sorun suydu.MESKİ Anamur İşletme Şube Müdürlüğü tarafından bulunan su kısa sürede şebekeye ulaştığında,su sorunu ortadan kalkacak ”dedi.
Akpınar ve Halkalı Yaylalarında Su sıkıntısının giderilmesiyle birlikte büyük bir sevinç yaşayan vatandaşlar,” Yıllardır su sıkıntısı çekiyoruz.Yaz mevsiminde üç-dört katına çıkan nüfus nedeniyle depolama sistemiyle verilen su yetersiz kalıyordu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e iletilmek üzere Koordinatör Erdal Karan’a sorunlarımızı ilettik. Erdal beyde sorunumuzla yakından ilgilenerek çözülmesi için çalıştı.
Vahap Başkanımıza, Büyükşehir Koordinatörü Erdal Karan’a ve sorunun çözümünde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.
Mersin Büyükşehir Anamur, Bozyazı ve Aydıncık Siyasi Koordinatörü Erdal Karan’a,Büyükşehir Belediyesi Anamur Şube Müdürü Nazım Toprak, MESKİ Anamur Şube Müdürü Murat Yılmaz, Anamur CHP ilçe Başkanı Arif Çakıcı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve muhtarlar eşlik etti.