ATP, 2021 Yılı Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Ana Ortaklık Karı 146 artışla 65,6 Milyon TL oldu.

 

ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) 2021 yılı sonuçlarını yayınladı.  Şirket on iki aylık dönemi 249,5 Milyon TL Ciro ve 67,3 Milyon TL Net Kar ile tamamladı. Toplam Kapsamlı Gelir geçen seneye göre 144 artarak 92,0 Milyon TL olarak gerçekleşti.

 

Sonuçları değerlendiren ATP Genel Müdürü Ümit Cinali, “Şirketimiz 2021 yılının haziran ayında halka arz oldu. Geçen dönemde 39,3 Milyon TL yatırım gerçekleştirdik; Özkaynaklarımızı 301,9 Milyon TL’ye taşırken nakit pozisyonumuzu koruduk.” dedi. 

 

Dördüncü çeyrek cirosunun geçen sene aynı döneme göre 99 artarak 93,1 Milyon TL olarak gerçekleştiğini belirten Cinali, “2021 yılı, planlarımız çerçevesinde yatırım finansmanına, stratejimize ve yeteneğe odaklandığımız bir süreç oldu. Finans pazarındaki konumumuzu “in-memory” ve mobil teknoloji uygulamaları ile daha da güçlendirirken, bulut yazılım portföyümüzü global hızlı servis restoran (QSR) pazarında büyüme hedeflerimiz doğrultusunda genişletmeyi sürdürdük. 2022 ile başlayan dönemde, öngördüğümüz yatırımlar ve yapılanma ile planlarımızı gerçekleştirmeyi ve hizmet verdiğimiz sektörlerin dijital dönüşümüne liderlik etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı