Başkan Biden USDA, EPA ve FEMA için Önemli Bölgesel Atamaları Açıkladı

Bugün, Başkan Joe Biden aşağıdaki kişileri Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı'nda (USDA), Çevre Koruma Ajansı'nda (EPA) ve Federal Acil Durum Yönetim Ajansı'nda (FEMA) kilit bölgesel liderlik rollerinde görev yapmak üzere atadı.

Milli Güvenlik:

Amy Knapp Pettit, UDSA Eyalet İcra Direktörü, Çiftlik Hizmet Ajansı, Alaska
Janice Kolvet, USDA Eyalet İcra Direktörü, Çiftlik Hizmet Ajansı, Nevada
Marcy Svenningsen, USDA Eyalet İcra Direktörü, Çiftlik Hizmet Ajansı, Kuzey Dakota
Julia Hnilicka, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Alaska
Chris Kanazawa, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Hawaii
Terry Goodin, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Indiana
Scott Soares, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Massachusetts, Rhode Island ve Connecticut
Colleen Landkamer, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Minnesota
Trina George, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Mississippi
Jane Asselta, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, New Jersey
Kenneth Corn, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Oklahoma
David Cash, EPA Bölge Yöneticisi, Bölge 1
Willie Nunn, FEMA Bölge Yöneticisi, Bölge 10

Bu bölgesel atamalar, Başkanın pandemi, ekonomik toparlanma ve iklim değişikliğinden en çok etkilenen toplulukları yeniden inşa etme çabaları için kritik öneme sahip olacak. Federal, eyalet, kabile ve yerel liderlerle kritik ilişkilerin yanı sıra kendi sorun alanlarında derin uzmanlık getiriyorlar. Ve Başkanın Amerika'ya benzeyen bir yönetim kurma taahhüdüyle tutarlı olarak, bu bölgesel atamalar Amerika'nın çeşitliliğini ve hizmet ettikleri toplulukları temsil ediyor.

 

 

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ TARIM BAKANLIĞI (USDA)

USDA'nın Çiftlik Hizmet Ajansı, her ABD Eyaletinde tarım politikası uygular, kredi ve kredi programlarını yönetir ve koruma, emtia, afet ve çiftlik pazarlama programlarını yönetir. Misyonu, tüm Amerikalılar için etkili, verimli tarım programları sunarak tüm çiftçilere, çiftçilere ve tarım ortaklarına adil bir şekilde hizmet etmektir. Eyalet İcra Direktörleri, yerel bileşenlerin ihtiyaçlarının karşılanmasını ve USDA kaynaklarının eşit ve adil bir şekilde dağıtılmasını sağlayarak bu çalışmayı denetler.

USDA'nın Kırsal Kalkınma misyon alanı, kırsal Amerika'da ekonominin ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olmaya kendini adamıştır. Devlet Direktörleri, istihdam yaratılmasına yardımcı olmak ve ekonomik kalkınmayı ve temel hizmetleri desteklemek için hibeler, krediler ve kredi garantileri sunan ofislere liderlik eder.

 

Amy Knapp Pettit, USDA Eyalet İcra Direktörü, Çiftlik Hizmet Ajansı, Alaska

Amy Knapp Pettit, ailesinin nesillerinin 100 yılı aşkın bir süredir birinci sınıf sığır yetiştirdiği Güney Oregon Sahili'ndeki bir buzağı operasyonunda büyüdü. Pettit, 2003 yılında Oregon Eyalet Üniversitesi'nden Tarımsal İşletme Yönetimi Lisans derecesi ile mezun oldu.

2005 yılında Alaska'ya geldi ve kariyerine Eyalet Tarım Birimi'nde başladı. Görev süresi boyunca Pazarlama ve Geliştirme ekibine liderlik etti, Alaska Gıda Politikası Konseyi'nin kurucu yönetim kurulu üyesiydi ve Kuzey Amerika Tarımsal Pazarlama Yetkilileri Yönetim Kurulu'nda yer aldı. Pettit, 2015 yılında, değerli tarım arazilerini kalıcı olarak korumayı, endüstriyi birden fazla platformda teşvik etmeyi ve diğer Alaskalıları gıda sistemlerinin önemi konusunda eğitmeyi içerdiği Alaska Farmland Trust'ın İcra Direktörü oldu. Pettit, başkalarına Alaska'nın tarım endüstrisi hakkında ilham vermek için çalışmadığı zamanlarda, genç kızlarını futbol sahasından basketbol sahasına kadar kovalamaktan keyif alır ve her şeyi yoga öğreterek ve pratik yaparak dengelemeye çalışır.

 

Janice Kolvet, USDA Eyalet İcra Direktörü, Çiftlik Hizmet Ajansı, Nevada

Janice Kolvet Reno, Nevada'da doğdu ve büyüdü. Kolvet federal kariyerine 25 yıl önce başladı ve Nevada, California ve Washington DC'deki Çiftlik Hizmet Ajansı'nda birçok pozisyonda görev yaptı. Nevada ve California eyalet FSA ofisleri. Washington DC'de, ulusal çiftlik politikasından sorumlu bir personeli yönettiği FSA merkezindeki Üretim, Acil Durumlar ve Uyum Bölümü, Afet Yardımı Bölümünde denetleyici tarım programı uzmanı olarak görev yaptı. Ayrıca, federal afet yardımı için yeni politika geliştirme sorumluluğuyla bir 2014 Farm Bill görev gücü üzerinde çalıştı. Kolvet ayrıca Elko, Nevada'da bir sığır çiftçisi olarak daha önce deneyime sahiptir.

 

Marcy Svenningsen, USDA Eyalet İcra Direktörü, Çiftlik Hizmet Ajansı, Kuzey Dakota

Marcy Svenningsen yetişkin yaşamının çoğunu aile çiftliği tarımını savunarak geçirdi. Bir aile çiftliğinde büyüdü ve Valley City State Üniversitesi'nden Muhasebe diploması aldı. Svenningsen ve kocası Greg, Valley City'nin yaklaşık 10 mil batısında buğday, mısır, soya fasulyesi yetiştirdikleri ve sığırlarını besledikleri bir çiftlikte yaşıyor ve çalışıyor. Svenningsen, 12 yılını Kuzey Dakota Çiftçiler Birliği eyalet kurulunda Bölge Müdürü olarak geçirdi. O da sekiz yıl boyunca USDA ND Çiftlik Hizmet Ajansı Devlet Komitesi Başkanı olarak görev yaptı. Son olarak, Svenningsen, Cass County Elektrik Kooperatifi yönetim kurulu başkanı ve Minnkota Enerji Kooperatifi yönetim kurulunda yönetici olarak görev yapmaktadır.

Svenningsen ve Greg'in iki evli çocuğu ve beş torunu var. Çiftlik operasyonlarında oğulları ve ailesiyle birlikte çalışıyorlar ve Svenningsen ayrıca 30 yılı aşkın bir süredir, engelli bireylere hizmet sağlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Valley City'deki Open Door Center'da Finans Direktörü olarak çiftlik dışında da çalışıyor. . Zion Free Lutheran Kilisesi Sekreteri/Saymanıdır ve kilisede ve topluluğunda aktif bir katılımcıdır.

 

Julia Hnilicka, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Alaska

Alaska'nın kırsal kesiminde doğup büyüyen Julia Hnilicka, hayatının büyük bir kısmını memleketi olan Nenana köyünde geçirdi. Bir römorkör kaptanının ve bir eğitimcinin kızı olan geçmişi, kırsal kesimde yaşayanların karşı karşıya olduğu sorunların karmaşıklığına dair derin ve yaşanmış bir anlayış aşılamaktadır. Profesyonel deneyimi, uzaktan lojistik, ekonomik kalkınma, akademik ve çevresel araştırma, Yerli çalışmalar, siyaset, eğitim ve işletme yönetimini içermektedir. Hnilicka'nın kırsal İçişleri bölgesindeki Alaska Eyalet Evi için son çalışması, Alaska'nın en değerli varlığı olan insanlarımızın karşı karşıya olduğu birçok kalıcı sorunu ele alma tutkusunu ve dürtüsünü harekete geçirdi. Yüksek Lisans derecesini Alaska Fairbanks Üniversitesi, Alaska Yerli Çalışmaları ve Kırsal Kalkınma Bölümü'nden Kırsal Kalkınma alanında aldı. Diplomasını ararken, Alaska'yı dolaştı, çok çeşitli nüfus ve kaynaklarla etkileşime girdi. Yukon Nehri üzerinde başarılı bir nakliye lojistiği işletmesini yönetme konusundaki on yıllık işyeri deneyimi, ona Alaska kırsalının karşılaştığı zorluklar hakkında benzersiz bir farkındalık kazandırıyor. Öncelikli görevi, Alaska'nın geleceğinde pozitif bir güç olmaktır ve bu da onu konut krizini, herkes için geniş bantı, küçük işletmeleri desteklemeyi ve işgücünü geliştirme konusundaki kararlılığını harekete geçirir.

 

Chris Kanazawa, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Hawaii

Chris J. Kanazawa, gayrimenkul sektöründe 25 yılı aşkın deneyime sahiptir. Çeşitli liderlik rollerinde hizmet vermiş olan Kanazawa, planlama, arazi kullanım hakkı ve konut, ticari, endüstriyel, tatil köyü ve golf sahası gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi konusunda kapsamlı bilgiye sahiptir. Daha önce Amfac/JMB Hawaii için Arazi Bölümü Başkanı olarak görev yaptı ve emlak sektöründen ayrıldıktan sonra, Waimea, Hawaii'deki Parker Ranch, Inc.'in Başkanı ve CEO'su oldu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük beşinci sığır çiftliği 133.000 dönümden fazla araziye sahip.

2010 yılında Kanazawa, Başkan Obama tarafından Hawaii için USDA Kırsal Kalkınma Devlet Direktörü olarak atandı. Liderliği altında, Hawaii Eyalet Ofisi konut, ticari, kamu altyapısı, yenilenebilir enerji, kamu hizmetleri ve tarım projelerine yardımcı olmak için 2,5 milyar doların üzerinde kredi ve hibe sağladı. Sorumluluk bölgesi Pasifik boyunca 4,3 milyon mil kareyi kapsıyordu ve Hawaii, Guam, Kuzey Mariana Adaları Topluluğu, Amerikan Samoası, Marshall Adaları Cumhuriyeti, Mikronezya Federal Devletleri ve Palau Cumhuriyeti'ni içeriyordu.

 

Terry Goodin, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Indiana

Ömür boyu Hoosier olan Dr. Terry Goodin, aile çiftliğinde besi sığırı yetiştirerek büyüdü ve profesyonel yaşamını kamu hizmetine adadı. Son olarak, Goodin 24 yıl boyunca Crothersville Community Schools'ta bir devlet okulu müfettişi olarak görev yaptı. Müfettiş olarak, eyaletteki ilk Erken Üniversite Girişimlerinden birini geliştirerek öğrencilere liseden üniversite diplomasıyla mezun olma fırsatı verdi. Ayrıca öğrencilerin ulusal ve uluslararası sertifikalar almalarına olanak tanıyan ve onlara liseden mezun olduktan hemen sonra mesleğe başlama becerileri ve özgüveni veren meslek kursları başlattı.

2000 yılında seçilen Goodin, 20 yıl boyunca Indiana Temsilciler Meclisi'nde görev yaptı ve meslektaşları tarafından 2017'de Meclis Azınlık Lideri olarak seçildi. Indiana Genel Kurulu'nun bir üyesi olarak Goodin, zamanını Indiana kırsalı için daha iyi fırsatlar yaratmaya adadı. eğitim, tarım ve kırsal kalkınma girişimleri ve geniş bant bağlantısının genişletilmesi için sadık bir savunucuydu. O da Devlet Bütçe Komisyonu görev yaptı, Meclis Yollar ve Araçlar Komitesi Başkan Yardımcısı oldu ve şu komitelerin üyesiydi: Tarım ve Kırsal Kalkınma, Doğal Kaynaklar, Yollar ve Ulaştırma, Uluslararası Ticaret, Bankacılık ve Finans, Seçimler ve Paylaştırma. Goodin, Eastern Kentucky Üniversitesi mezunudur. 1989'da Sanat Lisansını ve 1990'da Tarih ve Orta Öğretim Yüksek Lisansını aldı. 1995'te Indiana University Bloomington'dan Doktorasını aldı. Goodin, karısı ve üç çocuğuyla birlikte yaşadığı ve aile çiftliğinde besi sığırı yetiştirmeye devam ettiği Austin, Indiana'lı bir yerli.

 

Scott Soares, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Massachusetts, Rhode Island ve Connecticut

Scott J. Soares, Boston Bay Consulting'in sahibidir. 25 yılı aşkın deneyiminden yararlanarak, su ürünleri, tarım, balıkçılık ve gıda sistemlerinde çalışanlara çok çeşitli devlet ilişkileri hizmetleri, iş ve proje geliştirme yardımı ve organizasyonel yönetim desteği sunmaktadır. Soares, Başkan Obama tarafından Connecticut, Massachusetts ve Rhode Island için USDA Kırsal Kalkınma Eyalet Direktörü olarak görevlendirildi ve burada Güney New England'ın kırsal toplulukları için ekonomik refahı artırmayı amaçlayan 50'den fazla program için personel ve program sunumunu denetledi. ABD Kızılcık Pazarlama Komitesinin (CMC) İcra Direktörü olarak yaptığı çalışmalarla Soares, Amerika Birleşik Devletleri genelinde kızılcık endüstrisi ile çalıştı, CMC için yeni süreçlerin ve veri toplama hizmetlerinin yeniden tasarlanmasına ve uygulanmasına öncülük etti ve Avrupa, Asya ve Güney ve Orta Amerika'da pazarlama girişimlerini hızlandırdı. Soares, kariyerine Massachusetts Tarım Kaynakları Departmanında başladı ve burada Commonwealth'in ilk Su Ürünleri Programı Direktörü de dahil olmak üzere çeşitli liderlik pozisyonlarında bulundu ve 2009'da Departman Komiseri olarak vali atamasıyla sonuçlandı.

Soares, Massachusetts Dartmouth Üniversitesi'nden Biyoloji ve Deniz Biyolojisi alanında çift anadal aldı ve Rhode Island Üniversitesi'nde su ürünleri yetiştiriciliği ve balıkçılık üzerine kurs çalışmalarını tamamladı. Soares aynı zamanda Havadan Topçu Araştırmacısı ve Massachusetts Ordusu Ulusal Muhafızları olarak görev yaptığı Birleşik Devletler Ordusu'nun da gururlu bir gazisi.

 

Colleen Landkamer, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Minnesota

Colleen Landkamer ilk olarak 1988'de Blue Earth County Komiserler Kurulu'na seçildi. 21 yıllık hizmetten sonra, Başkan Obama tarafından 2009'da USDA Minnesota Kırsal Kalkınma Eyalet Direktörü olarak görevlendirildi. Sekiz yıllık görev süresinin ve yaklaşık 10 yıllık görev süresinin ardından Blue Earth İlçe Yönetim Kurulu'nda görev yapmaktan yıllar önce Landkamer, 2019'da yönetim kuruluna yeniden seçildi. Güney Minnesota'da Landkamer, Mankato ilçe merkezinde bulunan bir bölgeyi temsil ediyor.

Landkamer'in eyalet yönetimi için muazzam bir tutkusu ve enerjisi var. 1998'de Ulusal İlçeler Kırsal Eylem Grubu'nun (RAC) kurulmasına katılmasından bu yana ilçelerin endişelerini ulusal sahneye taşıdı. Landkamer'in RAC'a olan coşkusu, onu 20 üyeli bir organizasyondan birkaç yüze çıkarmasına yardımcı oldu. 2006 ve 2007'de Landkamer, Ulusal İlçeler Birliği'nin (NACo) Başkanı olarak görev yaptı ve 2002'den beri NACo'nun yönetim kurulunda görev yaptı. Landkamer, Minnesota İlçeleri Birliği'nin (AMC) eski başkanıdır. 2000 yılında Landkamer, American City and County Magazine tarafından tanındı.  2000 Yılın İlçe Lideri seçildi. Ordu Savaş Koleji'ne katıldı, bir Humphrey Enstitüsü Politika Üyesi, Columbia Üniversitesi kırsal politika araştırmacısı, Harvard Üniversitesi Eyalet ve Yerel Yönetimlerde Kıdemli Yönetici Programı mezunu ve 2005 New York Üniversitesi liderlik programından mezun oldu.

 

Trina George, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Mississippi

Mississippi'li arkadaşlarına hizmet etme tutkusuyla dolu olan Dr. Trina George'un hizmeti, Mississippi'de kırsal toplulukları ve ekonomik kalkınmayı geliştirmek için onlarca yıllık çalışma deneyimini içerir. Daha önce, Kongre Üyesi Bennie G. Thompson'ın (MS-02) Ofisinde Özel Projeler/Topluluk Sosyal Yardım ve Kalkınma Koordinatörü olarak çalışıyordu. Bu deneyim, Batı Mississippi'nin çevresindeki topluluklarla doğrudan ilişki kurmasına ve onları desteklemesine, kırsal konut, su, atık su ve altyapı gereksinimleri konusunda seçmenlere yardım etmesine izin verdi. Kırsal toplulukları geliştirmek için federal, eyalet ve yerel yönetimlerle işbirliği yapma konusundaki uygulamalı deneyimi, onu 2009 yılında Mississippi için USDA Kırsal Kalkınma Eyalet Direktörü olarak atanmasına hazırladı. Obama Yönetiminin bir parçası olarak, bu fırsat, George'un Mississippi halkına hizmetine devam etmesini sağlayarak 5 milyar doların üzerinde federal kredi dağıtımıyla sonuçlanan programları kolaylaştırdı ve kırsal topluluklara fon sağladı. Kamu hizmetine profesyonel bağlılığına ek olarak George, Veli Öğretmenler Birliği Başkanı, AmeriCorps gönüllüsü, Amerika Kız İzciler'in ömür boyu üyesi ve Alpha Kappa Alpha Sorority, Incorporated'ın aktif bir üyesi olarak hizmet vermiştir. 

Hepsi ülkelerine Silahlı Kuvvetlerde hizmet eden üç çocuğun gururlu ebeveynidir. George doktorasını kazandı. Walden Üniversitesi'nden Kamu Politikası ve Yönetimi bölümünden. Mississippi Eyalet Üniversitesi'nden yüksek lisans derecesine ve Mississippi Valley Eyalet Üniversitesi'nden lisans derecesine sahiptir. Ayrıca Harvard Üniversitesi Kennedy Yönetici Eğitimi Okulu'ndan İşbirlikçi Çözümler Yaratmada Uzmanlık Sertifikası: Yönetimde Yenilikler ve Washington, DC'deki Amerika NeighborWorks Eğitim Enstitüsü'nden Yönetim ve Liderlik alanında Profesyonel Sertifikası vardır 

 

USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma , New Jersey

Jane Asselta, kamu ve özel sektördeki işletmeleri ve kuruluşları temsil eden kilit liderlerden ve karar vericilerden oluşan 501(c)(6) kar amacı gütmeyen bir iş birliği olan Güney New Jersey Kalkınma Konseyi'nin (SNJDC) Başkan Yardımcısı olarak hizmet vermektedir. New Jersey'nin sekiz güney ilçesindeki mevcut ve gelecekteki gelişme ile ilgili konular hakkında.

SNJDC'ye katılmadan önce Asselta, Chicago'da 2005 yılında Güney Jersey'e taşınan bir butik bağış toplama danışmanlık firması işletiyordu ve bir fon yaratma stratejisi ve planı geliştirme dahil olmak üzere kamu ofis hizmetleri için adaylar sağlıyordu; bir finans departmanını ve ekibini yapılandırmak, işe almak ve denetlemek; ve yüksek profilli özel konuklarla büyük bağış toplama etkinlikleri düzenlemek. Asselta, “tarladan sofraya” bir yaşam biçimiyken, ailenin ürün çiftliğinden birkaç mil uzakta büyüyen bir Vineland yerlisi. Asselta, Douglass Koleji, Rutgers Üniversitesi ve Vineland Lisesi mezunudur.

 

Kenneth Corn, USDA Eyalet Direktörü, Kırsal Kalkınma, Oklahoma

Kenneth Corn, 22 yaşında ve daha sonra Oklahoma Eyalet Senatosu'nda seçildikten sonra Oklahoma Temsilciler Meclisi'nde görev yapmak da dahil olmak üzere tüm yetişkin yaşamını Oklahoma halkına hizmet ederek geçirdi. Görev süresi boyunca, Corn, Demokratik Kafkas Başkanı ve ayrıca, yasaların uygulanması için güçlü bir savunucu ve vergi mükelleflerinin dolarlarının iyi bir koruyucusu olarak kabul edildiği Kamu Güvenliği ve Yargı için Senato Ödenekler Alt Komitesi'nin başkanı olarak hizmet etmekten onur duydu. Oklahoma Yasama Meclisindeki hizmeti sırasında, Mısır, Oklahoma genelinde okul personeline yüzde 100 sağlık sigortası sağlayan Larry Dickerson Esnek Yardım Yasası'nı geçirmek için çok çalışarak, artan öğretmen maaşının arkasındaki itici güç oldu. Ek olarak, hapishanedeki aşırı kalabalık ve personel sıkıntısıyla mücadele etti, sokağa daha fazla asker yerleştirmek için ek akademiler kurdu,

2010 yılında Corn, petrol ve gaz taşımacılığı endüstrisinde çalıştığı Poteau'ya geri döndü ve 2015'te Anadarko, OK'nin Şehir Müdürü olarak atandı ve burada şehir yönetiminin ve bayındırlık işlerinin günlük işlevlerini yönetiyor. yetki.

 

 

ÇEVRE KORUMA AJANSI (EPA)

Bölge Yöneticileri, EPA'nın ülke çapındaki 10 bölge ofisini yönetir ve bunların her biri bir dizi eyalet ve bölgede EPA programlarının yürütülmesinden sorumludur. EPA bölge ofisleri ayrıca her bölgenin görüş ve ihtiyaçlarının ajans ve ulusal politika formülasyonuna dahil edilmesini sağlar.

 

David Cash, EPA Bölge Yöneticisi, Bölge 1

David W. Cash, kariyerini, çevre, ekonomi ve eşitliğin kesiştiği noktada zorlukları çözmek ve fırsatları yakalamak için bilimden, yenilikçi politikadan ve katılımcı karar alma süreçlerinden yararlanarak kamu hizmetinde geçirdi. En son görevinde Cash, Massachusetts Boston Üniversitesi'ndeki John W. McCormack Politika ve Küresel Araştırmalar Enstitüsü'nün Dekanıydı. Cash, bir dizi üst düzey görevde bulunduğu Massachusetts eyalet hükümetinde on yıl geçirdi. Vali Deval Patrick'in İdaresi'nde Enerji ve Çevre İşleri Yürütme Ofisinde Politika Bakan Yardımcısı olarak, ulus lideri iklim, temiz enerji ve çevresel adalet politikalarının mimarıydı. Tüm bu girişimler, akıllı çevre politikası, ekonomi politikası, ve eşitlik politikaları el ele gidebilir ve gitmelidir. Daha sonra Kamu Hizmetleri Departmanında Komiser olarak görev yaptı, ardından Çevre Koruma Departmanı Komiseri olarak görev yaptı.

Hem çevre hem de enerji komisyoncusu olmanın bu nadir deneyimiyle Cash, siloları yıkmanın ve karmaşık konulara çok daha kapsamlı ve bütünleştirici şekillerde odaklanmanın önemini anlama konusunda benzersiz bir bakış açısına sahipti. Bu rollerde, iklim, çevresel adalet, enerji, istihdam yaratma, su, arazi kullanımı, atık yönetimi ve şebeke modernizasyonu konularında yenilikçi bilim temelli politikalar oluşturmak ve uygulamak için hükümet, topluluklar ve özel sektörle işbirliği yaptı. Cash'in doktora derecesi vardır. Harvard Üniversitesi'ndeki John F. Kennedy Devlet Okulu'ndan kamu politikası alanında. O ve psikoterapist olan eşi Annie Weiss, Boston bölgesinde yaşıyor ve iki genç yetişkin kızı var.

Bölge 1 Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, Rhode Island ve Vermont'a hizmet vermektedir.

 

 

FEDERAL ACİL DURUM YÖNETİM AJANSI (FEMA)

Bölge Yöneticileri, FEMA'nın 10 Bölge ofisini yönetir ve coğrafi operasyon alanlarında eyalet, yerel, kabile ve bölgesel (SLTT) toplulukları desteklemek için doğrudan FEMA Yöneticisi ile koordinasyon sağlar ve hazırlık yelpazesinde ön saflarda hizmet verir, azaltma, müdahale, kurtarma ve süreklilik programları. Bölge Yöneticileri, zamanında, verimli, etkili ve erişilebilir federal yardım sağlanmasında kritik bir rol oynamaktadır.

 

Willie Nunn, FEMA Bölge Yöneticisi, Bölge 10

Willie G. Nunn, Tip 1 Federal Koordinasyon Görevlisi (FCO1) ve Federal Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) İç Güvenlik Departmanında Saha Liderlik Kadrosu üyesidir. Bir FCO olarak Nunn, büyük afet ve acil durum bildirimleri sırasında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, İç Güvenlik Bakanlığı Sekreteri ve FEMA Yöneticisi'nin temsilcisi olarak görev yapar; ve bir FCO1 olarak FEMA Bölgeleri II, VIII, IX ve X için FCO1 Saha Lideri Süpervizörü olarak hizmet eder.

FEMA'ya katılmadan önce, Albay Nunn, 26 yılı aşkın aktif görevle Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri kariyerini tamamladı. Görevleri arasında Afganistan'da SÜREKLİ ÖZGÜRLÜK 2002 ve Irak'ta IRAK ÖZGÜRLÜĞÜ 2003 Operasyonlarında iki komuta turu ve iki savaş turu yer aldı. Usta Hava Muharebe Müdürü olarak, AWACS ve JSTARS gemilerinde 201 saat muharebede olmak üzere 2.900'den fazla uçuş saatine sahiptir. Nunn, Alabama-Birmingham Üniversitesi'nden Tarih Lisansı ve Oklahoma Üniversitesi'nden Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı ile mezun oldu. O ve karısı Sylvia'nın Sacha, Adam ve Alene adında üç çocuğu var.

Bölge 10, Alaska, Idaho, Oregon ve Washington'a hizmet eder. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı