Başkan Özyiğit, Emirler için Hazırladıkları Projeyi Mahalleliyle Paylaştı

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, kırsal mahalle olan Emirleri ziyaret ederek hazırladıkları projeyi vatandaşlarla paylaştı. Mahallelinin görüş, öneri ve taleplerini alan Başkan Özyiğit, yönetimde ortak akıl ve katılımcılık vurgusu yaptı. 

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte Emirler Mahallesini ziyaret etti. Emirler halkıyla bir araya gelen Başkan Özyiğit, asırlık çınar ağacının da bulunduğu köy meydanı ve Karacaoğlan Çeşmesi için hazırladıkları projeyi orada yaşayan vatandaşlara anlattı. Projeyi ayrıntılarıyla aktaran Başkan Abdullah Özyiğit, “Buraya vatandaşlarımızın önerisini almaya, onların fikirlerini dinlemeye geldik. Hiçbir zaman halka rağmen bir şey yapmayacağız” dedi. 

“Proje hakkında burada yaşayan vatandaşlarımızın önerilerini tek tek dinledik.”

Köy meydanını, doğal dokusunu koruyarak yenileyeceklerini ve mahallede bulunan tarihi Karacaoğlan Çeşmesi ve etrafı için de restorasyon ve düzenleme çalışmaları yapacaklarını belirten Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Emirler’de bulunan Gelincik Tepesi için hazırladıkları proje ile ilgili de vatandaşları bilgilendirdi. Başkan Özyiğit, “Emirler, Mersin ve Yenişehir’in kuzeye açılan yolunun geçtiği önemli bir mahallemiz. Şuan bulunduğumuz köy meydanı çok uğrak bir nokta haline geldi. Hem mahallelinin hem de misafirlerin tarihi ağacın altında çaylarını içip soluklandığı bu yeri düzenlemek ve daha da güzelleştirmek için bir proje hazırladık. Gelincik Tepesi projemiz tamamlandığında burası çok daha yoğun olacak. Proje hakkında burada yaşayan vatandaşlarımızın önerilerini tek tek dinledik. Hassasiyetlerini dikkate alacağız ve çalışmalarımızı ona uygun bir şekilde yapacağız.”  dedi. Son günlerde Türkiye genelinde ve Mersin’de çıkan orman yangınları hakkında da konuşan Başkan Abdullah Özyiğit, vatandaşlara ‘ormanlarımıza hep birlikte sahip çıkalım’ çağrısında da bulundu. 

Emirler Mahalle Muhtarı Rüştü İkiz ve mahallede yaşayan vatandaşlar Başkan Abdullah Özyiğit’in ziyareti ve projeyi öncelikle kendileriyle paylaşmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, teşekkür ettiler. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir