BAŞKAN YILMAZ; “ÇOK AMAÇLI KÜLTÜR SANAT VE TAZİYE EVİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Aladağ Mahallesi’nde büyük bir ihtiyaç olan Çok Amaçlı Kültür Sanat ve Taziye Evi’nin açılışını yaptı.

Tesisin yapımına katkıda bulunan mahalle sakinlerine de teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Bizi biz yapan, bir arada tutan kültürümüzdür. Allah birliğimizi daim eylesin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Çok Amaçlı Kültür Sanat ve Taziye Evi, Aladağ Mahallesi’nde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği açılışta Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, büyük bir sevgiyle karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını Aladağ Mahalle Muhtarı Ahmet Ertunç yaptı. Muhtar Ertunç, imece usulüyle mahalleye kazandırılan binanın yapımında emeği geçen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti.

Daha sonra söz alan MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan da Aladağ Mahallesi’nde Çok Amaçlı Kültür Sanat ve Taziye Evi’nin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, binanın yapımına katkı sunan Başkan Yılmaz’a ve tüm mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da Aladağ Mahallesi’nde yaşayanların birbirine çok bağlı olduğunu ve bununla da gurur duyduklarını belirterek; “Hemşehrilerimizin, Çok Amaçlı Kültür Sanat ve Taziye Evi ile birbirlerine daha çok yaklaşacaklarına inanıyorum. Tesisin yapımında emeği geçen Belediye Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz’a ve hemşehrilerimize teşekkür ederim. Hayırlı olsun” diye konuştu.

“Bu Bina, Birlik ve Beraberliğin En Güzel Timsali”

Toroslar’ın tüm mahallelerinin en güzel hizmetlerle buluşmasının çabası içerisinde olduklarını belirten Toroslar Belediye Başkan Atsız Afşın Yılmaz; “Aladağ Mahallemizi her ziyaret ettiğimizde yeni projeler planlıyor ve hedefliyoruz. Çok Amaçlı Kültür Sanat ve Taziye Evi’nin birkaç açıdan önemi var. Bu bina, Aladağ’da yaşayan hemşehrilerimizin geçmişine sahip çıkmasının ve mahallemizdeki birlik ve beraberliğin en güzel timsali. Belediyemiz ile vatandaşımızın birlik ve beraberlik içerisinde el ele, gönül gönüle ortaya koyduğu bir eser. Daha birçok çalışmalar yapacağız inşallah. Burası hem taziye evi hem de kültür ve sanat etkinliklerinin yapılacağı bir alan olarak kullanılacak. Teknik ve Mesleki Eğitim Kurslarımız da (TORTEK) bu binada yapılacak. Bir ve beraber oldukça aşamayacağımız, yenemeyeceğimiz hiçbir sıkıntı ve zorluk yok. Emeği geçen herkese, muhtarımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de tesisin yapımına katkı sunan Başkan Yılmaz’a ve mahalle sakinlerine teşekkür ederek, dayanışmanın ve paylaşmanın önemine değindi. Milletvekili Şimşek; “Büyük Türk Milleti, bu coğrafyada yaşayan 85 milyon insanıyla, inancı ve kökeni ne olursa olsun bir ve beraber olacak.  Milletimiz, gelecek asırlara da böyle devam edecek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Aladağ Mahallesine kazandırılan Çok Amaçlı Kültür Sanat ve Taziye Evi’nin açılışı yapıldı. Başkan Yılmaz, protokol üyeleri ile birlikte tesisi gezerek hemşehrileriyle sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir