Belediye İş Sendikası’nda Kaya dönemi

Belediye İş Sendikası Mersin 1 Nolu Şubesi’nde gerçekleştirilen 1. Olağan Genel Kurul, başkanlık seçimiyle sona erdi. Seçim sonucuna göre rakibi Mehmet Güner’e açık ara fark atan Nail Kaya, sendikanın yeni başkanı oldu.

Belediye İş Sendikası Mersin 1 Nolu Şubesi’nde seçim heyecanı yaşandı. Mevcut Başkan Mehmet Güner ile Nail Kaya’nın iki listeyle gittiği seçimde 172 oy kullanıldı. 7 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 121 oy alan Nail Kaya, 1 Nolu Şube’nin yeni başkanı olurken rakibi Mehmet Güner ise 44 oyda kaldı. Seçim sonrası açıklama yapan Nail Kaya, kendisini bu göreve layık görenlere teşekkür etti. Yeni yönetimiyle birlikte zorlu süreci atlatacaklarını ifade eden Kaya, kongrede yaşanan üzücü gelişmelere rağmen yine birlikte olduklarını söyledi.

KAYA: “SÖYLEYECEK SÖZÜMÜZ, YÜRÜYECEK YOLUMUZ VAR”

Hakkın, hukukun ve adaletin askıya alındığı; sendikaların susturulmak istendiği, emekçilerin emeğinin karşılığını alamadığı, mızrağın çuvala sığmadığı bir dönemde çok kutsal bir görev yaptıklarına dikkat çeken Kaya, açıklamasında şunları kaydetti: “Bugün insanlar işsizlik ve yoksulluğun pençesinde adeta kıvranırken, bizler ‘bize ne’ diyemezdik! Onun için sizlerin oyları ile bugün sorumluluğumuz iki kat daha arttı. Burada sadece Nail Kaya ve ekibi bir seçimi kazanmadı. Belediye İş ve onun birliği ve beraberliği kazandı. Kazanan Belediye İş Sendikası oldu. Çünkü biliyoruz ki belediyecilik hiç kolay değil. 24 saat hizmet üretiyoruz. Üretmeye de devam edeceğiz! Bir insanın başını dik, gönlünü ferah tutan; sadece alın teridir. Çok şükür ki, bizim başımız dik, gönlümüz ferah! Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, Yarın da böyle olacak. Sorumluluğumuz daha da arttı. Oy veren, vermeyen tüm arkadaşlarım da sağ olsun! Yarın bugünden daha fazla çalışacağız. Çünkü söyleyecek sözümüz, yürüyecek yolumuz var. Yolumuz açık olsun.”