CHP Toroslar’da Yörük aday çıkardı

Mali Müşavir olan Abdurrahman Yıldız, Toroslar ilçesi Aladağ Köyü’nde doğmuş bir Yörük çocuğudur. Başkan adayı Yıldız, doğa ve çevre konularındaki mücadelesiyle de tanınıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer liderliğinde yerel seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Toroslar Belediye Başkan Adayını belirledi. Toroslar’ın Yörük kökenli ismi Abdurrahman Yıldız, CHP’nin gösterdiği aday oldu.

Yenişehir ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği de yapmış olan Başkan Adayı Yıldız, seçim kampanyasına “Torosların Yıldızı” mottosuyla başladı ve afişlerini bastırarak halka tanıttı.

Önümüzdeki günlerde Başkan Adayı Yıldız, tüm meclis üyesi adaylarıyla birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, Toroslar halkına kendini tanıtacak ve seçim sürecinde aktif olarak yer alacak.

Mali Müşavir olan Abdurrahman Yıldız, Toroslar ilçesi Aladağ Köyü’nde doğmuş bir Yörük çocuğudur. Başkan adayı Yıldız, doğa ve çevre konularındaki mücadelesiyle de tanınıyor.

Öte yandan Toroslar Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak partinin saflarında yer alan Gazeteci A.Vahap Şehitoğlu, CHP’nin seçim çalışmalarına destek vererek, Başkan Adayı Yıldız ve diğer meclis üyesi adaylarına başarılar diledi.