Çilek Mobilya, 2021 Yılının En İyi Kaizenlerini Ödüllendirdi

Yalın Üretim Felsefesiyle üretim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Çilek Mobilya, bu sene de çalışanlarından gelen Kaizenleri ödüllendirdi.

 

Yalın Üretim Felsefesini başarıyla uygulayan ve çalışanlarının da katkılarıyla her yıl üretim faaliyetlerini geliştiren Çilek Mobilya, 2021'de hayata geçirilen iyileştirme çalışmalarını değerlendirdiği "KAIZEN Ödülleri" programını gerçekleştirdi.

 

2021 yılında toplamda 1547 iyileştirme çalışması uygulamaya alınırken; her yıl geleneksel şekilde düzenlenen KAIZEN ödüllerinde bu yıl da yılın en iyi Kaizenlerine ve en çok Kaizen önerisinde bulunan çalışanlara ödülleri ve sertifikaları verildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, 2021 yılında verimlilik ve çevre alanında verdiği kaizen önerisiyle Ahmet Çuluk birinci, maliyet alanında verdiği kaizen önerisiyle Cemal Furuncu ikinci, verimlilik ve maliyet alanında verdiği kaizen önerisiyle Kazım Yıldırım üçüncü oldu. Yılın en fazla kaizen önerisinde bulunan kaizen şampiyonu ise 51 kaizen sayısı ile Mesut Korcan oldu.

 

2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin de desteğini alarak çalışmalarına başlayan Çilek Mobilya, 3 yıl sonunda dünya standartlarında üretim yapan tesislerinde Yalın Üretim Sistemi'ni uygulamaya başladı. Yalın üretim sistemiyle çalışmalarının başarıya ulaşmasındaki ön koşulun insana saygı ve sürekli eğitim olduğunu vurgulayan Çilek Mobilya Genel Müdürü Murat Bulca, "Bu yaklaşımla üretim sistemindeki işleyişin bütününü görüyor ve sürekli iyileştirme hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz."diyerek yılın kaizenlerini tebrik etti.

 

Çilek Mobilya, bugün de yalın üretim uygulamaları kapsamında ürün ve hizmetlerini israfsız ve ilk seferde doğru olarak üreterek, en güvenli şekilde müşterilerine ulaştırmaya devam ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı