ÇUKUROVA’NIN KUPADAKİ RAKİBİ HATAYSPOR

Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi, Mersin’de düzenlenecek olan Bitci Kadınlar Türkiye Kupası’nın çeyrek finalinde Hatayspor ile eşleşti. Turuncu-lacivertli ekibin Genel Koordinatörü Ender Ünlü, “Taraftarlarımızın önünde iyi oynayıp kupayı kazanmak, şampiyonluğumuzu hep birlikte kutlamak istiyoruz” dedi.
Organizasyonun kura çekimi, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Formata göre Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler Fenerbahçe Safiport, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, OGM Ormanspor ve Nesibe Aydın birinci torbada, ikinci 4’te bitiren Botaş, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray ile Hatayspor ise ikinci torbada yer aldı.
Kuralar birinci torbada yer alan kulüplerin temsilcileri tarafından çekilirken, ÇBK Genel Koordinatörü Ender Ünlü, Çukurova Basketbol’un çeyrek finaldeki rakibi olarak Hatayspor’u çekti. Diğer eşleşmeler şu şekilde oluştu: Fenerbahçe Safiport-Galatasaray, OGM Ormanspor-Botaş, Nesibe Aydın-Bursa Büyükşehir Belediyespor.
“EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ”
Kuraya ve organizasyona ilişkin açıklamalarda bulunan ÇBK Genel Koordinatörü Ender Ünlü, “Federasyonumuzun belirlemiş olduğu kriterleri yerine getirerek kupa maçlarının evimizde oynanmasını sağladık. Güzide kulüplerimizin yöneticilerini, teknik ekip ve sporcularını kentimizin sıcak atmosferinde en iyi şekilde ağırlayacağız” dedi.
HEDEF ŞAMPİYONLUK
Sezona 3 kupa hedefiyle başladıklarını anımsatan Ünlü, “Kendi saha ve seyircimiz önünde Türkiye Kupası mücadelesi vereceğiz. Halkımızın basketbola ve takımımıza olan bağlılıklarını biliyoruz. Gerek takımımız gerekse diğer ekiplerin maçlarında tribünlerin dolu olacağına inanıyoruz. Çukurova Basketbol olarak taraftarlarımızın önünde iyi oynayıp kupayı kazanmak, şampiyonluğumuzu hep birlikte kutlamak istiyoruz” diye konuştu.
Kupaya 7 bin 500 seyirci kapasiteli Servet Tazegül Spor Salonu ev sahipliği yapacak. 22-23 Mart tarihlerinde oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından takımlar, 24 Mart’ta yarı final karşılaşmaları oynanacak. Adını finale yazdıran ekipler 26 Mart Cumartesi günü kupa için parkeye çıkacak.