Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası CSO Ada Ankara’da Trompet rüzgârları estirecek

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konuk şefi Artun Hoinic yönetiminde, klasik müzik devlerinin eserlerini trompet ile seslendirmeye hazırlanıyor. 25 Şubat akşamı CSO ADA ANKARA’da gerçekleşecek konserde orkestranın trompet grup şefi Cem Sevgi ve trompet grup sanatçısı Kutay Maktay solist olarak yer alacak.

 

Açıldığı günden bu yana gerek son teknoloji ile donatılmış salonları gerekse dopdolu programıyla Başkent’te sanatın nabzını tutan CSO ADA ANKARA, 25 Şubat akşamı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın yetenekli trompet sanatçıları ile özel bir trompet gecesine ev sahipliği yapacak. Trompet solistliği çalışmalarıyla da başarı elde eden Kutay Maktay ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Trompet Grup Şefi Cem Sevgi, deneyimli şef Artun Hoinic yönetiminde Bach, Vivaldi ve Beethoven'ın eserlerini trompet ile yorumlayacak. Programda ayrıca Antonio Vivaldi’nin İki Trompet için Do Majör Konçerto’su yer alıyor. 

İzleyiciye 360 derecelik bir izleme deneyimi sunan CSO Ana Salon’da gerçekleşecek konser, CSO ADA ANKARA’nın teknik altyapısı sayesinde eş zamanlı olarak TRT Radyo-3’ten de dinlenebilecek. 

Konser Programı:
CSO ADA ANKARA, CSO Ana Salon 25 Şubat Cuma 20:00
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası
Artun Hoinic,
 şef
Cem Sevgi, trompet
Kutay Maktay, trompet 

J.S. Bach Orkestra Süiti No.3 ‘Air’ BWV 1068 (Düz. A. Hoinic)
A. Vivaldi “Sovente il sole”
J.S. Bach Nun Komm’ der Heiden Heiland BWV 659 (Düz. A. Hoinic)
A. Vivaldi İki Trompet için Do Majör Konçerto RV. 537
 L. Van Beethoven 4. Senfoni, Si Bemol Majör, Op.60

 

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” ve “cso.gov.tr” adreslerini ziyaret edebilirsiniz. Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanında bulunan kiosklar yoluyla temin edilebilir.

**COVID-19 tedbirleri kapsamında; İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, PCR test zorunluluğu kaldırılmıştır. Alanımıza ve salonlarımıza girişlerde HES Kodu sorgulaması yapılmaktadır. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı