Eğitimci başkanın ücretsiz servis desteği takdir topluyor

Kemer Belediyesi, Kemer’de lise okuyan öğrencilerin ücretsiz taşınmasını sağlıyor.
“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla yola çıkan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ana sınıfından 8’nci sınıfa kadar okuyan tüm öğrencilerin kırtasiye malzemelerini ücretsiz veriyor.
Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs imkanı ve üniversite okuyanlara 500 lira eğitim yardımı imkanı sağlayan Belediye Başkanı Topaloğlu, lise öğrencilerinin de ücretsiz taşınmasını gerçekleştiriyor.
Kemer Belediyesi, yaptığı ihale sonrası C plakalı araçlarla Kemer’de lisede okuyan bin 365 öğrenciyi ücretsiz taşıyarak, öğrencilerin evlerine ve okullarına güvenle ve rahatlıkla gitmelerine olanak sağlıyor.
Eğitime her alanda destek vermeye devam eden Başkan Topaloğlu, öğrencilere her zaman destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
Topaloğlu, 3 yıldır ihale yaparak kiraladıkları 64 adet C plakalı araçla lise öğrencilerinin ücretsiz taşınmasını sağladıklarına dikkat çekerek, “ Ücretsiz servislerimiz öğrencilerimizi evlerinden alıp okullarına, okullarından alıp evlerine bırakıyorlar. Veliler mutlu, öğrenciler mutlu, emekli öğretmen olarak ben de mutluyum. Ücretsiz servilerimizi gelecek yıllarda da devam ettireceğiz. Eğitim varsa, gelecek var” dedi.
Topaloğlu, çocukların Kemer Belediyesine emanet olduğunun altını çizerek, “Biz ihalemizi yapıyoruz. Yüklenici firma öğrencilerimizi taşıyor. Paralarını Kemer Belediyesi olarak biz ödüyoruz. Çocuklarımızın en iyi şekilde eğitim alması için elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.
– Ücretsiz servis imkanından veliler çok mutlu
Çocuğu ücretsiz servis imkanından yararlanan Kamile Yavuzer, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eğitime yaptığı hizmetlerden oldukça memnun olduğunu söyledi.
Çocuğunun servisle okula gidip gelmesinden dolayı mutlu olduğunu anlatan Yavuzer, “Aklım çocuğumda kalmıyor. Başkanımız sayesinde güven içinde servisle gidip geliyor. Belediyenin öğrencilere olan hizmetleri çok iyi.” diye konuştu.
Gülşen Arkız da Göynük’te lise 3’e giden kızı olduğunu ve ücretsiz servis imkanından yararlandığını dile getirdi.
Kızının ilk başta Göynük’te kazandığı liseye nasıl gidip geleceğini düşündüğünü aktaran Arkız, “Çok şükür başkanımız ücretsiz servis imkanı sağladı. Bu düşüncemizden kurtulduk. Zaten maddi imkanımız da yoktu. Başkanımızdan Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.
Üç çocuk annesi Seval Yarcan da Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun başkanlığa ilk seçildiği zaman mutlu olduklarını anlatarak, şöyle konuştu:
“Çocuğum önce ücretsiz kırtasiye malzemelerinden yararlandı. Diğer çocuğum belediyenin yaptığı ücretsiz kurstan yararlanıyor. Öteki çocuğum ise liseye gidiyor. O da servis imkanından yararlanıyor. Başkanımızdan çok memnunuz. Maddi açıdan bize çok destek oldu.”
Öğrencileri taşıyan servis şoförü Hüseyin Şen ise ücretsiz servis olayının çok güzel bir hizmet olduğunu belirterek, “Başkanımızın öğrencilere yönelik hizmetleri güzel. Kendisini tebrik ediyoruz. Paralarımızı da zamanında alıyoruz. Öğrenciler ve servisçiler adına kendisine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
– Öğrencilerden Başkan Topaloğlu’na ücretsiz servis teşekkürü
Lise öğrencisi Onur Altan Zengin Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun kendilerine sağladığı ücretsiz servis imkanından dolayı teşekkür etti.
Lise öğrencisi Asker Mehmet de eğitime yaptığı katkılardan dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.
Öğrencilerden İbrahim Güler ise Başkan Topaloğlu’nun öğrencilere her zaman değer verdiğini dile getirerek, “İlçe genelindeki lise öğrencilerine ücretsiz servis imkanı sağladığı için başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Servis imkanı olmayan öğrenciler içinde çok güzel bir uygulama oldu.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı