Esnaf Videosunda Rekor İzleme

Yaptığı eğitim projesi ile dikkatleri üzerine çeken Şair ve iş insanı Sait Dervişoğlu yerel esnafı unutmadı. Dervişoğlu’nun sosyal medya hesabından yayınladığı yerel esnafa destek videosunu rekor sayıda insan izledi.

Bir süre önce “Ruhumu Mektuplar” adı altında yayınladığı şiir kitabının tüm gelirlerini 2000 tablet hediye ederek uzaktan eğitim gören öğrencilerin hizmetine sunan şair ve iş insanı Sait Dervişoğlu, pandemi nedeniyle büyük sıkıntılar çeken esnafları da unutmadı. Dervişoğlu sosyal medya hesabından yayınladığı video ile yerel esnafa destek olurken, video yaklaşık 500 bin izlenerek büyük yankı uyandırdı.

Yayınladığı video ile özellikle pandemi döneminde ciddi ekonomik sıkıntılar yaşayan , kepenk kapatmak zorunda kalan ve işini kaybeden bir çok esnafın sesi olmaya çalıştığını söyleyen Dervişoğlu, “ Esnaflar bizim kültürümüzün yapıtaşlarından biridir. Dokunabileceğimiz ve bağ kurabileceğimiz bir mesafededir. Onların bu süreçte yaşadığı gerçekleri bu ülkede yaşayan bir insan olarak gözardı edemezdim. Bende onların bu sıkıntılarına ortak olmak istedim ve sosyal medya hesabım aracılığı ile topluma bir çağrıda bulundum. Müthiş geri dönüşümler oldu. Rekor sayıda insan bu videoyu izledi. İnsanımızın duyarlılığına teşekkür ediyorum. “ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir