Gebze Center Sıfır Atık Ormanına Bağış Sürecini Başlattı

Gebze Center AVM, çevre kirliliğinin önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması v e gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için ‘Sıfır Atık’ ilkesi ile faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. 2019 yılında Sıfır Atık Belgesi ve Atık Getirme Merkezi Belgesi alan AVM, başlattığı “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Atık Getirme Merkezi kurarak yedi kategoride aylık 25 ton atığın dönüştürülmesini sağlamıştı. Şimdi ise elektronik atıklarını getirenler ile Gebze’de  “Türkiye’nin İlk Sıfır Atık Ormanı” yeşertilecek.

 

Gebze Belediyesi öncülüğünde başlatılan Elektronik Atıklarınız Ormana Dönüşsün Projesinin paydaşı olan Gebze Center AVM, tüm çalışanları ve ziyaretçilerini elektronik atıklarını Danışma noktasında kurulan atık noktasına getirerek projeye katkı sağlamaya davet ediyor. Elektronik atıklarını getirerek katkı sağlayacak her ziyaretçisine, atıkların teslimi esnasında Kahve Dünyası’ndan bir paket Türk Kahvesi hediye edecek olan AVM ayrıca katkı sağlayan her ziyaretçisi için Sıfır Atık Ormanı'na fidan bağışlayacak.

 

Kampanya kapsamında temin edilecek fidanların Gebze sınırları içinde tahsis edilen orman alanına dikimi 5 Haziran Dünya Çevre Günü yapılacak.

 

Proje’nin lansmanı, 23 Şubat’ta Gebze ve bölge halkı için önemli bir yaşam merkezi haline gelen Gebze Center AVM’de gerçekleştirildi. Lansmana Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı  Zinnur Büyükgöz, Bilişim Vadisi İş Güvenliği Uzmanı Berra Arık, Exitcom Recycling Genel Müdürü Murat Ilgar ve Gebze Center AVM Müdürü Tamer Yılmaz katılarak Proje hakkında görüşlerini paylaştı. 

 

Güvenli ve doğa dostu bir alışveriş…

Uyguladığı hijyen kuralları ile güvenli ve keyifli alışveriş deneyimi sunan Gebze Center AVM, sorumlu marka anlayışı ile çevreci uygulamaları hayata geçiriyor. Daha temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir dünya için faaliyetlerini sürdüren AVM, 2019 yılında Sıfır Atık Yönetim Sistemini kurarak T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi ve Atık Getirme Merkezi Belgesi’ni almaya da hak kazanmıştı. Gebze Center AVM, uygulamaya aldığı TSE – COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı kapsamında güvenli hizmet belgesi almıştı. TSE yetkilileri tarafından yeniden denetlenmesi sonrasında bütün hijyen önlemlerinin alındığı ve eksiksiz uygulandığı tespit edildi. Kocaeli ilinde belgeyi alan ilk AVM olan Gebze Center, bu denetim sonrasında belgesini ilk yenileyen AVM oldu.

 

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yönetim şirketi Fiba Commercial Properties (Fiba CP) yönetiminde faaliyetlerini sürdüren Gebze Center AVM hakkında ayrıntılı bilgi için www.gebzecenter.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı