GoDaddy, web sitelerinin yıl sonu değerlendirmesini yapmaya yönelik dört ipucu paylaştı

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin web sitelerinde gerekli değişiklikleri veya iyileştirmeleri yaparak yeni yılda işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için yıl sonunda değerlendirme yapmalarına yönelik dört ipucu paylaştı. 

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), web sitelerinin yıl sonu değerlendirmesini yapmaya yönelik dört önemli adım paylaştı. Birçok işletmenin aralık ayında performanslarını değerlendirdiğini ve yeni yıl için planlar yaptığını belirten GoDaddy, müşterilerin en güncel bilgileri aldıklarından emin olmak için bu güncellemelerin işletmelerin online varlıklarına da yansıtılmasının önemini vurguladı.   

 

GoDaddy MENAT Genel Müdürü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “2021 sona ererken işletmeler genellikle performanslarını değerlendiriyor ve yeni yıl için hedeflerini belirliyor. İşletmelerin online varlıklarını gözden geçirmelerinin ve gerekli değişiklikleri yapmalarının da bu sürecin bir parçası olması gerektiğine inanıyoruz. Örneğin, önümüzdeki yıl markalarında herhangi bir değişiklik ya da ürün gamında bir güncelleme yapacaklarsa, bunların web sitelerinde de yansıtıldığından emin olmaları gerekiyor. Küçük işletmelere ve girişimcilere bu konuda yardımcı olmak için bir noktada gözden geçirilmesi önemli olan ana unsurların bir listesini hazırladık. Tüm olasılıkları değerlendirip planlarını tamamladıktan sonra aksiyon alabilirler. Bu listeyi bir rehber olarak kullanıp web sitelerini yavaş ve istikrarlı bir şekilde gözden geçirebilirler. Bunun küçük işletme sahipleri ve girişimcilere 2022 yılında işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için gerekli değişiklikleri ve iyileştirmeleri yapma konusunda güven ve ilham vereceğini umuyoruz.”   

 

GoDaddy’nin web sitenizin yıllık durumunu ve performansını gözden geçirmeye ve nerede değişiklik veya iyileştirme yapmanız gerektiğini görmenize yardımcı olmak için paylaştığı ipuçları şöyle: 

 

Alan adı ihtiyaçlarınızı gözden geçirin

Web sitenizin yıl sonu değerlendirmesini yaparken işe alan adınızdan başlayın ve ek alan adları kaydettirmeniz gerekip gerekmediğini düşünün. İşletmelerin alan adları için birden fazla uzantı kaydettirmesi, online varlıklarını güvence altına almalarına ve rakiplerinin veya başkalarının alan adlarının diğer farklı uzantılarını satın almalarını önlemeye yardımcı olabilir. Örneğin, işletmeniz için .com uzantılı bir alan adınız varsa, .net, .org ve .co gibi diğer popüler alan adı uzantılarını da kaydettirmeyi düşünebilirsiniz. Daha yaratıcı olmak veya sektörünüzü ya da konumunuzu daha belirgin hale getirmek istiyorsanız .istanbul, .coffee veya .futbol gibi sayısız uzantı arasından seçim yapabilirsiniz. 

 

Hosting planınızı gözden geçirin 

Kendinize sormanız gereken pek çok soru var. Örneğin, web sitenizi ne için kullanıyorsunuz? İşletmeniz ve hizmetleriniz hakkında bilgi paylaşıyor musunuz? Bir e-ticaret sitesi mi işletiyorsunuz? Yapmanız gereken ilk şey, olduğu gibi devam mı etmek yoksa herhangi bir değişiklik mi yapmak istediğinize karar vermek.  Örneğin, web sitenizin tasarımını değiştirmek istiyor musunuz? Hedef kitlenizle daha fazla bilgi ve faydalı içerikler paylaşmak için web sitenize bir blog eklemek istiyor musunuz? İnternette satış yapmaya başlamak istiyor musunuz? İhtiyaçlarınızın ve planlarınızın ne olduğuna bağlı olarak, bir saatten kısa sürede profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmanızı sağlayan GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları, WooCommerce tarafından desteklenen WordPress E-Ticaret Hosting ve yükseltme ihtiyacınıza göre farklı Web Hosting seçenekleri gibi aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli hosting planları bulunuyor.  

 

Dijital pazarlama faaliyetlerinizi gözden geçirin 

Dijital pazarlama, işletmenizi online dünyada tanıtmanın önemli bir adımı. Halihazırda dijital pazarlama faaliyetleri yürütüyorsanız, 2022 planınızı düşünmeye ve oluşturmaya başlayın. Dijital pazarlama faaliyetlerine yeni başlamayı düşünüyorsanız, sosyal hesaplarınızı oluşturmayı ve yönetmeyi, bu hesaplarını web sitenize entegre etmeyi, e-posta pazarlama kampanyaları oluşturup yürütmeyi ve daha fazlasını tek bir platform üzerinden yapmanıza olanak sağlayan GoDaddy Dijital Pazarlama Paketi başlamanıza yardımcı olabilir. 

 

Web sitenizin güvenliğini gözden geçirin 

İşletmenizin ve ziyaretçilerinizin verilerini korumak için web sitenizde gerekli güvenlik önlemlerinin alındığından emin olun. Google Chrome bir süredir SSL sertifikası olmayan web sitelerini “Güvenli Değil” olarak işaretlediğinden, bir SSL Sertifikası güvenlik açısından tüm web siteleri için olmazsa olmazdır. Web Sitesi Yedekleme de, web sitenizin başına bir şey gelmesi ihtimaline karşılık verilerinizin yedeklerini kaydetmek için kullanılan başka bir basit ve yaygın yöntemdir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı