“GÖNÜLDEN HİZMET ÜRETİYOR, GÖNÜLLER KAZANIYOR”

Başkan Yılmaz; “Hizmetlerle dolu son üç yılı geride bırakmış olmanın ve bu güzel kente hak ettiği hizmetleri kazandırıyor olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

 

Türkiye genelinde yapılan araştırmada son 3 yılın “En Başarılı” Büyükşehir İlçe Belediye Başkanları listesine ikinci kez adını yazdırarak Mersin’in gururu olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, hizmette 3’üncü yılını geride bıraktı.

Başkan Yılmaz, seçim öncesi vaat ettiği projelerini bir bir hayata geçirirken, sosyal ve çevik belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiledi.

 

3 yıl içerisinde; eğitimden sağlığa, ulaşımdan imara, spordan turizme, kültürel mirastan tarıma ve istihdama kadar birçok proje ve çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Yılmaz, vatandaşla gönül bağı kurulan her proje ve çalışmanın başarıya ulaşacağını söyleyerek; “Söz verdiğimiz gibi daha yaşanılabilir bir Toroslar’ı hep birlikte inşa ediyoruz. Değişim ve gelişimin öncü adresi olan ilçemizde, el birliği, güç birliği ve en önemlisi de gönül bağıyla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“PANDEMİYLE MÜCADELE EDİLİRKEN, HİZMETLER DE BAŞARIYLA SÜRDÜRÜLDÜ”

 

Toroslar Belediyesinin, salgınla mücadele süreci, Toroslar halkından tam not aldı. 2020 yılında başlayan salgının Türkiye’de görüldüğü ilk günden bugüne kadar dezenfeksiyon ve tedbir çalışmaları başarıyla sürdürüldü.

 

Başkan Yılmaz; “Her gün çalışma arkadaşlarımızla AR-GE yaptık, yeni metotlar ürettik, tüm kurum ve kuruluşlarımızla uyum içerisinde çalıştık. Mülkiyeti belediyemize ait işyerlerini kiralayan ve pandemi nedeniyle faaliyetlerine ara veren esnaftan 6 ay kira almayıp, kira sözleşmelerini de 6 ay daha uzattık. Faaliyetlerine devam eden esnafın 6 aylık kira bedelinde de yüzde 50 indirim yaptık. İnternet erişimi ve bilgisayarı olmayan çocuklarımızın eğitimden geri kalmamaları için 26 noktada EBA Destek Merkezleri oluşturduk. Salgınla en ön cephede savaşan ve bu uğurda hayatını kaybeden sağlık kahramanlarımızın anısını yaşatmak için Korukent Mahallemizde “Sağlık Kahramanları Parkı” adını verdiğimiz anıt parkı yaptık” diye konuştu.

“GÖNÜL BAĞI PROJESİ TÜRKİYE’DE SES GETİRDİ”

Başkan Yılmaz’ın seçim öncesi söz verdiği projelerinden biri olan “Gönül Bağı Projesi” ile 310 bin nüfuslu ilçenin 67 mahallesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşılırken, proje Türkiye’de ses getirdi.

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanma döneminde de Gönül Bağı Projemizi başlattık” diyen Başkan Yılmaz; “444 41 33 numaralı Gönül Bağı Destek Hattı’nı kurduk ve Gönül Bağı Birimleri oluşturduk. Çevik Belediyeciliğin en güzel örneğine imza attığımız bu çalışmayla Toroslar’ın tüm ihtiyaçlarını ortak bir çözüm merkezinde toplayarak, vatandaşlarımızın yanında olduk” ifadelerini kullandı.

“TOROSLAR KAR FESTİVALİ, ÇUKUROVA’YA DAMGA VURDU”

Toroslar Belediyesinin, Mersin’de kış turizmi ve sporunda çığır açtığı Kar Festivali, Çukurova’ya damga vurdu. Arslanköy yaylasında bu yıl ikincisi de düzenlenen festival, büyük ilgi gördü. Başkan Yılmaz; “Binlerce kişiyi buluşturduğumuz festival ile deniz, kum ve güneş üçlüsüyle tanınan Mersinimizin kış turizminde de bir marka olduğunu tüm Türkiye’ye gösterdik. Orada işin ekonomik boyutuna da düşündük. Festivalde köylümüz yöresel ürünlerinin satışını yaptı ve ek gelir elde etti. Bu proje, Mersin’e, Toroslar’a yeni bir vizyon kattı. İlçemizde kayak tesisi kurulması noktasında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

“GENÇLER, “TEKNO TOROSLAR’DA” BULUŞACAK”

 

“Gençlerimizin eğlenirken öğrenmelerini, dünyayı ve çevrelerini keşfetmelerini istiyoruz” diyen Başkan Yılmaz; “İlçemize kazandıracağımız “Tekno Toroslar” Projemiz bu manada bizim için çok önemli. Çok yakın bir zamanda projemizi tamamlayıp gençlerimizin hizmetine sunacağız. Gençlerimizin, bilgi çağının bütün gelişmişliklerini kullanabilen, araştıran, Türk milletinin var olan değerlerini özümsemiş bir nesil olarak yetişmeleri en büyük arzumuz. Tekno Toroslar Projemiz ile “Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’na” katılarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül almanın gururunu da yaşadık” diye konuştu.

 

BAŞKAN YILMAZ,  2 KEZ TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA İLK 3’E GİRDİ

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ı, birbirinden değerli hizmetleri ikinci kez Türkiye’nin başarı listesine taşıdı.

Avrasya Araştırma Şirketi tarafından yapılan “En Başarılı 20 Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı” anketinde halkın teveccühü ile en başarılı 3’üncü belediye başkanı seçilen Başkan yılmaz, yine ORC Araştırma Şirketi’nin hazırladığı son 3 yılın en başarılı 10 ilçe belediye başkanları arasında yüzde 62,4 oranla ikinci sırada yerini aldı.

Başkan Yılmaz; “Bunun gururunu yaşıyor; Mersinimize, Toroslarımıza teşekkür ediyoruz. Halkımızın huzuru ve mutluluğu için gece gündüz canla başla çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.