Gregory M. Kiez Fonu ile kanserle savaşan 100’den fazla aileye yıllık burs sağlanacak

Gregory M. Kiez Vakfı tarafından, Kansersiz bir dünyanın mümkün olduğuna dikkat çekmek ve kanser hastası ailelere burs sağlamak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen davet, bu yıl 18 Aralık Cumartesi günü Binbirdirek Sarnıcı’nda gerçekleşti.

 

Bu yıl Kansersiz Yaşam Derneği işbirliğinde düzenlenen gecede toplanan bağışlar ile ‘Gregory M. Kiez Fonu’ kurulacak. Kurulan fon ile kanserle savaşan 100’den fazla aileye yıllık burs sağlanabilecek.

 

2022 yılına sayılı günler kala “umut ve sevgi” mesajıyla iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimlerini buluşturan anlamlı gece “Beşinci Element” (Fifth Element) konseptiyle dikkat çekti. PCR testinin zorunlu olduğu özel geceye; Aslı Üstünkaya, Erkut Soyak, Cem ve Ronit Hakko, Cem Topçuoğlu, Dilek Hanif, Ebru ve Mehmet Edin, Eda Taşpınar, Ece ve Ayşe Ege, Esra Üstünkaya, Melkan Gürsel, Murat Aksu, Naciye Koçak, Pınar Eczacıbaşı, Sadettin ve Lal Saran, Vedat Alaton gibi isimler katıldı.

 

Gregory M. Kiez Vakfı tarafından, kansersiz bir dünyanın mümkün olduğuna dikkat çekmek ve kanser hastası ailelere burs sağlamak amacıyla geleneksel olarak düzenlenen bağış gecesi iş, sanat ve cemiyet dünyasından çok sayıda ismi bir araya getirdi. 18 Aralık Cumartesi günü Binbirdirek Sarnıcı’nda düzenlenen gecede toplanan bağışlar ile Kansersiz Yaşam Derneği’nin kuracağı Gregory M. Kiez Fonu ile kanser ile savaşan 100’den fazla aileye yıllık burs sağlanacak.

 

Gregory M. Kiez anısına düzenlenen görkemli geceye; Aslı Üstünkaya, Erkut Soyak, Cem ve Ronit Hakko, Cem Topçuoğlu, Dilek Hanif, Ebru ve Mehmet Edin, Eda Taşpınar, Ece ve Ayşe Ege, Esra Üstünkaya, Melkan Gürsel, Murat Aksu, Naciye Koçak, Pınar Eczacıbaşı, Sadettin ve Lal Saran, Vedat Alaton gibi isimler katıldı.

 

‘Sağlık seçilebilecek bir yaşam standardı’

“Kansersiz Bir Yaşam Mümkün“ mottosuyla kurulan ve 12 yıldır gerçekleştirdiği projelerle farkındalık yaratan Kansersiz Yaşam Derneği’nin Başkanı Dida Kaymaz yaptığı konuşma ile dikkatleri çekti.  Ana mesajın “umut ve sevgi” olduğu gecede Kaymaz misafirlere;  sağlıklı ya da kanser hastası olan herkese, sağlığın seçilebilecek bir yaşam standardı olduğunu anlatmak ve bu hastalıkla tanışmamaları için Türkiye’nin her yerinde, 7’den 70’e farkındalık sağlama misyonu yanında; ülkemizi sağlıklı bir gelecekte buluşturacak “Kansersiz Bir Yaşam” ideali ile yürüttüğü çalışmalarını ve topluma verdikleri destekleri anlattı.

 

Kansersiz Yaşam Derneği Asbaşkanı Fırat Namlı ise gecede toplanan bağışlarla Kansersiz Yaşam Derneği’nde kurulacak olan “Gregory M. Kiez Fonu” ile 100’den fazla kanser hastası aileye yıllık burs sağlayabileceklerini belirtti.

 

 

Beşinci element ‘sevgi ve birlik’

Geçtiğimiz yıllarda “Ortaçağ”, “Alis Harikalar Diyarında” (Alice in Winter Wonderland) ve Küçük Prens (Le petite Prince) konseptiyle ağırlanan konuklar, özel tasarımlarla “Beşinci Element” (Fifth Element) hikayesinin anlamlı ve sevgi yüklü dünyasını tarihi Binbirdirek Sarnıcı’na taşıdı. Yaradılışımızın ifadesi için genellikle en önemli kabul edilen sembolik 4 element (ateş, hava, su, toprak) vurgulanırken, insanlığı kötülüklerden koruyacak ve dünyayı iyileştirecek beşinci elementin sevgi ve birlik olduğu, ve bu olgunun da yaradanın bize bahşettiği en yüksek insanlık değeri olduğunun mesajı verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı