“Gülizar-ı Cennet Zübeyde Hanım” gösterime hazır

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ RTS BÖLÜMÜ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ÜYELERİ İLE ORTAK BİR ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ OLARAK DİKKAT ÇEKEN FİLMİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN MUHTEREM ANNESİ ZÜBEYDE HANIM’IN DA DAHA İYİ TANINMASINA KATKI SUNMASI BEKLENİYOR.

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesinebağlı Radyo Televizyon Sinema (RTS) Bölümü öğrencileri önemli bir sinema filmine imza atmanın onurunu yaşıyor.

TC’nin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın “Gülizar-ı Cennet Zübeyde Hanım”ismiyle adlandırılarak tasvir edildiği Filmin çekimleri tamamlanarak gösterime hazır hale getirildi.

Çekimleri Karabük’ün tarihi ve turistik Safranboluilçesi başta olmak üzere İstanbul ve İzmir’de çekimleri tamamlanan “Gülizar-ı Cennet Zübeyde Hanım” filminin, ilk kez bir üniversitenin RTS öğrencileri tarafından üstlenilerek hazırlanmış olması filme bir başka değer katıyor.

Düzce Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema (RTS) Bölümü öğrencilerinden Semir BOLAT‘ın da rol aldığı filmde Altan ERKEKLİ, Oya BAŞARGani Rüzgar ŞAVATA, Levent İNANIR, Gizem KARACA, Alev ORALOĞLU ve daha bir çok ünlü oyuncu rol aldı. Filmin Genel Koordinatörlüğünü; Gani Rüzgar ŞAVATA yapıyor. Yönetmenliğini Hakan KURŞUN’un yaptığı filmin yapımcılığını ise ünlü iş insanıTuğba ARAS yapıyor.

ANALİZ TV PROGRAM YAPIMCISI SEMİR BOLAT DA FİLMDE ROL ALDI

“Gülizar-ı Cennet Zübeyde Hanım”adlı filmde Düzce Üniversitesi RTS Bölümünde öğrenim gören, Düzce Analiz TV’nin de program yapımcısı arkadaşımız Semir BOLAT da önemli bir rolde görev aldı.

50’li yaşlarda orta boylu sarışın renkli gözlü Fransız Konsolosu canlandıran Semir Bolat’a filmle ilgili duygu ve düşüncelerini sorduk.

“DÜZCE ÜNİVERSİTESİ RTS BÜYÜK BİR DEĞER”

Düzce Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü öğrencisi arkadaşımız Semir Bolat, Düzce Üniversitesi RTS’nin Türkiye de en fazla Profesör, Doçent ve Doktorun, öğretim üyesi ve öğretim kadrosunun görev yaptığı önemli bir kurum önemli bir Üniversite “Değer Üreten Üniversite olduğunu” hatırlatarak : “Düzce Üniversitesi RTS gelecekte alanında en çok adından bahsedilen bir bölüm alacağının altını çizmek isterim.Filmin hazırlık ve çekimi esnasında buna şahit olduk. Gösterime girdiğinde izleyenlerin bunu daha da iyi anlayacağını göreceksiniz. Film alanında aranan ve takdir gören bir film olacaktır. Alanında iddialı ve en çok izlenen bir film olacağından eminim…” dedi

Filmin setinin Karabük’ün Safranbolu ilçesinde kurulduğunu ancak İstanbul ve İzmir başta olmak üzere birçok il ve ilçede filmin çekiminin yapılarak 2025 yılının ilk döneminde vizyona gireceğini belirten Semir Bolat :”Bizler adı gibi güzel filmde rol almanın hazzını mutluluğunu yaşadık. İzleyenlerde Kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muhterem annesi Zübeyde Hanım’ı çok daha yakından tanıma fırsatı da bulacaklardır”dedi.