Hibe Projeleri Protokolü imzalandı

Valimiz Ali Hamza Pehlivan’ın himayesinde, Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden Proje Hibe Desteği almaya hak kazanan engelli ve eski hükümlü vatandaşlar ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında yapılan sözleşmelerin imza töreni gerçekleştirildi.
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” vesilesiyle Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz tarafından açıklanan proje destek programı kapsamında, takı ve aksesuar üretimi, hayvan malzemesi ve yemi satışı konularında proje hazırlayarak başvuru yapan engelli ve eski hükümlü 2 vatandaşımıza toplamda 61.100.00 TL hibe desteği sağlanacak.
Mersin İŞKUR tarafından Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Hibe Projeleri kapsamında 2014 yılından bugüne kadar 19 vatandaşımıza toplam 840.729.00 TL hibe desteği sağlandı.
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine; Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, İl Müdür Yardımcısı Ercan Gön ve Şube Müdürleri ile hibe almaya hak kazanan engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız ve daha önce hibe desteğinden faydalanmış ve projesi devam eden engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız katıldı.