Hypnose Koleksiyonu, Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “İyi Tasarım Ödülü”nün Sahibi Oldu

Kütahya Porselen’in Hypnose Koleksiyonu Ödüllerine Yenisini Ekledi  

Kütahya Porselen, kazandığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. Kütahya Porselen’in atık malzemeler kullanılarak sofralara kazandırdığı Hypnose Koleksiyonu, Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde “İyi Tasarım Ödülü”ne layık görüldü. Hypnose Koleksiyonu, iF Design Award ve Green Good Design Award ödüllerinin de sahibi olmuştu.

 

 

Kütahya Porselen, tasarımda sınırları aşan yaklaşımının yeni temsilcisi olan koleksiyonlarıyla Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli ödüllerini kazanmayı sürdürüyor. İleri teknolojiler kullanarak geliştirdiği inovatif tasarımlarını dünya sofralarıyla buluşturan marka, sahip olduğu sürdürülebilir üretim stratejisi ile atık malzemelerin geri dönüştürülerek sofralara kazandırılmasına da liderlik ediyor. Kütahya Porselen’in atık malzemeler kullanılarak sofralara kazandırdığı Hypnose Koleksiyonu, Design Türkiye Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nden İyi Tasarım Ödülü’nü aldı. Atık malzemeler kullanılarak sofralara kazandırılan Hypnose Koleksiyonu, rakiplerinden farklı, fonksiyonel, estetik, esnek, kaliteyi tüm detaylarında işleyen, insan sağlığı ve güvenliğine odaklanan yönüyle İyi Tasarım Ödülleri’nin tüm kriterlerini bir araya getirdi. Hypnose Koleksiyonu, iF Design Award 2021’de de ev/sofra eşyası kategorilerinde ve Green Good Design Award 2021’de ödüllerin sahibi olmuştu. 

 

100 geri dönüşümle geleceğe ilham veren koleksiyon

Kütahya Porselen’in yüksek teknolojisi ve inovasyondaki gücüyle üretilen Hypnose koleksiyonu, 100 geri dönüştürülmüş porseleni sofralara kazandırıyor. Bu yaklaşımıyla da geleceğe ilham veren, doğaya saygı duyan ve hypnotik etkiyi hissettiren sonsuz bir döngü yaratıyor. Yaşamın doğal döngüsünden ilham alınarak tasarlanan koleksiyon, sahip olduğu özgün desen ve renkleriyle de eşsiz sofralar yaratıyor. ‘‘Tek ve benzersiz’’ her bir ürünüyle sofralara kendini özel hissettiriyor. İnsan odaklı geri dönüşüm felsefesiyle üretilen koleksiyon, Kütahya Porselen’in doğal kaynakların verimli kullanıldığı sürdürülebilir bir dünya için üstlendiği sorumlulukların bir yansımasını oluşturuyor. Dairesel formu ile sonsuz ekolojik döngüyü temsil eden koleksiyon; kâse, masa düzenleyici, takı kutusu gibi çeşitli fonksiyonlarıyla yaşamın her anına eşlik ediyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı