İL EMNİYET MÜDÜRÜ ASLAN’DAN AVUKATLARIN ÇÖZÜM TALEBİNE DESTEK

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü görevine yeni atanan Mehmet Aslan’ı ziyaret ederek görevinin hayırlı olmasını temenni etti. Özdemir, avukatların adliyelerde ve karakollarda görevlerini yapmayı zorlaştıran engellerin ortadan kalkması için Baro ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde çalışmalar yapılması talebinde bulundu.

Baro Başkanı Özdemir, avukatların adliyelerde ve karakollarda yaşadığı sorunları anlatarak, görevlerini yapmayı zorlaştıran engellerin ortadan kalkması için işbirliği içerisinde hareket edilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Özdemir, İl Emniyet Müdürü Aslan’ın, Mersin halkının barış ve huzur içinde yaşaması için başarılı çalışmalar yürüteceğine inandığını ifade ederek, özellikle çocuk işçiliğinin, kadına şiddetin önüne geçilmesi için ortak projelerde yer almak istediklerini söyledi.

Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ise,  avukatların adliyede ve karakollarda mesleklerini ifa ederken herhangi bir sorun yaşamamaları için elinden geleni yapacağını söyledi. Mersin’in yoğun göç alan, kozmopolit bir kent olması sebebiyle, asayiş ve uyuşturucu sorununu en aza indirmek, kentsel güvenliği sağlamak, insanların barış ve huzur içinde yaşamasına katkı sunmak için önemli çalışmaları titizlikle sürdüreceğinin bilgisini veren Aslan, toplumsal bilincin oluşmasında Mersin Barosu ile birlikte ortak eğitim çalışması yapmanın önemli olduğunu belirtti. Aslan, nezaket ziyaretleri için teşekkür ederek, Baro Başkanı Özdemir’e ve yönetim kuruluna yeni görevinde başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir