İnancın Zaferi

Uğur ÖZGÜR – Sezon başında deplasmana gidecek parayı zor bulan temsilcimiz Yeni Mersin İdman Yurdu’nda şampiyonluk şarkıları söylenmeye başladı. Adeta küllerinden doğan Kırmızı Şeytanlar, mütevazi ama inanmış kadrosuyla rakiplerine sahayı dar ediyor.

İstifa depreminin ardından Kulüp Başkanı Metin Saltık’ın görevine dönmesiyle birlikte oluşturulan yönetim kurulu seferber olurken, özellikle CHP’li belediyelerden tam destek gören kırmızı lacivertliler, kentin hareketlenmesini sağladı.
ŞEYTANLAR HER YERDE
Halit Şimşek önderliğinde kenetlenen cefakar taraftar, takımını hiçbir maçta yalnız bırakmıyor. İç saha – deplasman, yağmur – çamur demeden tribündeki itici güç olarak 12. adam görevini en iyi şekilde yerine getiren Kırmızı Şeytanlar, taraftarlık dersi veriyor.
“UMUDUMUZU HİÇ KAYBETMEDİK”
Takımına kazanma ruhunu aşılayan Teknik Direktör Özcan Kızıltan ve kurmayları ise alkışın en büyüğünü hak ediyor. Tamamı geçmişte Mersin İdman Yurdu forması giyen başarılı ve deneyimli hocalardan oluşan teknik ekip, elde edilen başarılarda aslan payına sahip.
“Umutsuz anlarda da çıkış yolu bulunur” diyen teknik patron Özcan Kızıltan, tarihi büyük başarılarla dolu şanlı bir kulüp olduklarına dikkat çekerek, “Zorlu ve sıkıntılı anlarda bile umudumuzu kaybetmedik. Geçte olsa iyi bir takım oluşturmayı başardık. Her geçen hafta daha iyiye gidiyoruz. Bu kenetlenmenin başarının en büyük anahtarı olduğunu söyleyebiliriz. İnandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Başarı takımın yanında olan tüm Mersinlilerindir” diye konuştu.
Bu haftayı maç yapmadan geçirecek olan Yeni Mersin İdman Yurdu’nda futbolculara verilen 4 günlük izinin ardından çalışmalar başladı.