İzid ve İmbatkoop Elele Verdi

Geçtiğimiz günlerde toplumsal sorunların çözülmesinde önemli rol oynayan üçüncü sektör STK’ların desteklenmesi için çağrı yapan İzmir İş Dünyası Derneği İZİD Başkanı Feyyaz Sungur, İmbatkoop Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ak ile bir araya geldi. Görüşmeler çerçevesinde iki kurumun işbirliği içerisinde olması kararı alındı.

 

İzmir iş dünyasının en etkin dernekleri arasında yer alan İzmir İş Dünyası Derneği, “Üreticiden Tüketiciye En Kısa Mesafe” hedefiyle faaliyetlerini sürdüren S.S. İmbat Üretim ve Tüketim Kooperatifi (İMBATKOOP) ile işbirliği protokolü imzaladı.

 

İşbirliğinden dolayı çok mutlu ve umutlu olduklarını söyleyen İzmir İş Dünyası Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Sungur ise, “İmbatkoop’un yaptığı ve yapmaya çalıştığı faaliyetleri çok olumlu buluyoruz. Bir taraftan üreticilerin ürünlerini değerlendirirken diğer taraftan kaynağı belli ve güvenilir ürünleri tüketicilere ulaştırıyorlar. Ülkemizin gıda üretimi ve arzı konusunda böylesi çalışmalara ihtiyacı var. Umarım bu protokol ile dernek olarak bizler de bu çalışmalara daha fazla destek vereceğiz. Burada ifade etmem gerekirse kısa zaman içinde ben de İmbatkoop’a ortak olmak istiyorum. Böylece hem kurumsal olarak hem de bireysel olarak kooperatif çalışmalarında işbirliği içinde olmayı hedefliyoruz. Bugün imzaladığımız işbirliği protokolü dernek ve kooperatif camiamıza hayırlı olsun” diye konuştu.          

 

İmzalanan protokol kapsamında İzmir İş Dünyası Derneği üyeleri İmbatkoop’un satışa sunduğu ürünlerden indirimli yararlanırken aynı zamanda bazı projelerde ortaklaşa hareket edilecek. İşbirliği protokolü hakkında açıklama yapan İmbatkoop Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ak, “İmbatkoop olarak sadece kooperatifler ve üreticiler ile işbirliği ve güç birliği yapmıyoruz. Aynı zamanda önemli dernek, vakıf ve platformlarla da işbirliği protokolleri yaparak güçlerimizi birleştirmeye çalışıyoruz. Herkesin artık rahatlıkla gördüğü gibi gerek pandemi koşulları ve gerekse kronik hale gelen ekonomik sorunlar yüzünden bireylerin, ailelerin ve grupların birlikte çözümler araması kaçınılmaz hale gelmiştir. Çünkü sorunlar aşağı yukarı aynıdır ve herkes için geçerlidir. O halde bir araya gelerek birçok sorunun üstesinden gelebileceğiz. İmbatkoop olarak bu anlayışla dayanışmayı ve gelişmeyi benimseyen herkesle işbirliği yapmaya hazırız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı