Kadın Üretici Pazarı Kaftancıoğlu’nu Ağırladı

Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarları, çok farklı konukları ağırlamaya devam ediyor.  Siyasi alanda Türkiye’nin en güçlü kadınları arasında gösterilen Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadın Üretici Pazarına ziyaret ederek üreticilerle ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Kaftancıoğlu’na eşlik eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, pazarın kuruluş öyküsü, çalışma prensipleri ve giderek büyümesi ile ilgili bilgiler verdi.

Kadınlar, yoğun ilgi gösterdiği Kaftancıoğlu’na çeşitli hediyeler vererek bol bol da fotoğraf çektirdiler. Kaftancıoğlu, kahvaltısını da Kadın Üretici Pazarının nefis yiyecekleri ile yaptı.

“BU PAZAR KADINLARIMIZA FIRSAT VERİLDİĞİNDE NE KADAR BÜYÜK İŞLER BAŞARABİLECEKLERİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE İSPATLAMAKTADIR”

Mezitli’de gördüğü tablodan çok etkilendiğini dile getiren CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu,“Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’la birlikte çok özel bir yerde kahvaltı yapma ve alışveriş yapma imkanı yakaladım. Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarının ne denli büyük işler başardığını İstanbul’dan da duyuyor ve mutlulukla takip ediyordum. Bu pazar biz kadınlar için son derece önemli. Kendilerine fırsat verildiğinde ne kadar büyük işler başarabileceklerini en güzel şekilde ispatlamaktadır. Bu pazarda emeğine sahip çıkan, üretmeye devam eden tüm kadınlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kadınlarımıza bu olanağı sağlayan Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Burada çok özel anlara tanıklık ettim. Beni mutlu ettiler. Bir kez daha güçsüz kadın olmadığını aslında sistemin güçsüzleştirdiği kadın olduğunu gördüm. Sayın Neşet Tarhan, kadının güçlendirilmesi konusunda başka kadınlara ve diğer belediyelere rol model olmayı başarmıştır. Tüm belediyelerin bu şekilde kadınları daha güçlendirecek çalışmalar yapmasını diliyorum”ifadelerini kullandı.

“KADINLARIMIZIN YAKALADIĞI BAŞARI VE ÖZGÜVENİ DAHA GENİŞ KİTLELERE YAYMAK ASIL HEDEFİMİZ OLMALIDIR”

Kadınlar için rol modellerden birisi olan Canan Kaftancıoğlu’nu Kadın Üretici Pazarında ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Kadın Üretici Pazarlarımızda çok güzel işler yapan, hayallerini gerçekleştiren kadınlarımızı, son derece başarılı başka bir kadın arkadaşımızla, Sayın Canan Kaftancıoğlu ile bir araya getirmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Mezitli’de artık daha farklı hayaller kurmaya başlayan kadınlarımızın yakaladığı başarı ve özgüveni daha geniş kitlelere yaymak asıl hedefimiz olmalıdır. Mezitli’de ağırladığımız misafirlerimiz bu felsefemizi daha farklı yerlerdeki kadınlara ulaştırabilmemiz için aracılık etmekteler. Sayın Kaftancıoğlu, kadınlarımızın sesini ve dayanışma mesajlarını gittiği her yere taşıyacaktır. Sayın Kaftancıoğlu’na gösterdiği sıcak ilgi ve duyarlı yaklaşımı nedeniyle tüm kadınlarımız adına teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.