Karşıyaka Kanarya Yetiştiricileri Kıtalararası Yarışmada Dokuzunculuk Elde Etti

Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu'nun İzmir'de gerçekleştirdiği Cumhuriyet Kupası’nı kazanan Karşıyaka Kanarya Severler ve Yetiştiriciler Derneği hafta sonu İstanbul’da gerçekleştirilen Kıtalararası Kanarya Yarışması’nda “1st Intercontinental 69 COM Word Show” toplamda 36 madalya kazandı ve dokuzunculuk elde etti.

Çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalara Türkiye’nin de yer aldığı on ülkeden 110 dernek katılım sağladı. Kanarya yarışlarında Karşıyaka Kanarya Severler ve Yetiştiriciler Derneği, 21 birincilik 8 ikincilik 7 üçüncülük kazanarak 36 madalyayla kıtalararası dokuzuncusu oldu.

Karşıyaka Kanarya Severler ve Yetiştiriciler Derneği Başkanı Erden Aksoy, geçen Cumhuriyet Kupası’nı kazdıklarını ardından da ilk kez katıldıkları kıtalararası yarışmalarda dokuzunculuk elde etmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Başkan Aksoy, “Karşıyaka’mızın adını altın harflerle yazdırdığımızı düşünüyorum. 7 bin 800 kanarya yarıştı, Karşıyaka Kanarya Severler ve Yetiştiricileri olarak kazandığımız 36 madalya ile kıtalararası dokuzuncusu olduk. Seneye düzenlenecek olan kıtalararası yarışmalarda Karşıyaka olarak hedefimiz ilk beşe girmek. Bu yarışmaya katılan kuş sahiplerimize, üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Karşıyaka olarak hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Bir sonraki yarışlara umutla hazırlanıyoruz,” şeklinde duygularını dile getirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı