Kaspersky, Bilgisayar Tabanlı Güvenlik Bilinci Eğitiminde Gartner Peer Insights™ Müşterilerinin Tercihi oldu

Kaspersky, 2021 Gartner Peer Insights’a göre Bilgisayar Tabanlı Güvenlik Bilinci Eğitimi konusunda müşterilerin en yüksek takdiri kazandı. Bu ödülü alan tek Uç Nokta Koruma Platformu (EPP) satıcısı olan Kaspersky, aynı zamanda EPP ve Güvenlik Farkındalığı (SA) kategorilerinde Müşterinin Tercihi statüsüne sahip tek şirket oldu.

 

2021 yılı güvenliği ön plana çıkardı. İnsanlar sanal olarak çalışmaya ve etkileşime devam ederken, işletmeler çalışanlarını ve operasyonlarını korumak için daha bilinçli ve istekli hale geldi. Bu noktada eğitim ve öğretim, kişilerin ve kuruluşların doğru seçimleri yapmak ve kendilerini çevrimiçi ortamda korumak için yeterli bilgi ve becerilerle donatıldığından emin olmada büyük rol oynuyor.

 

BT güvenlik liderlerinin mevcut bilgisayar tabanlı güvenlik bilinci eğitimi teklifleri hakkında bakış açılarını genişletmelerine yardımcı olmak, onlara çeşitli çözümlerin uygulanmasında ve çalıştırılmasında sunulan deneyimler hakkında daha fazla bilgi sağlamak için Gartner® Voice of the Customer’ raporu, Gartner Peer Insights'ın eğitime ilişkin incelemelerini topluyor. Tüm incelemeler, orijinal ve güvenilir olduklarından emin olmak için katı bir doğrulama ve denetleme sürecinden geçiriliyor.

 

Kaspersky, 2021 Customers' Choice ile tanınan yalnızca dört SA tedarikçisinden biri oldu ve müşterilerin 98'inin Kaspersky çözümünü tavsiye etmesiyle genel olarak en çok tavsiye edilen satıcı unvanını aldı. Ekim 2021 itibarıyla rapora dahil edilen 104 müşteri incelemesinde Kaspersky, ürün yetenekleri, dağıtım ve destek deneyimi için 5 üzerinden 4,7 puana ulaştı. Ayrıca kullanıcıların 76'sı Kaspersky Security Awareness ürününe 5 üzerinden 5 puan verdi.

 

Kaspersky Security Awareness teklifleriyle ilgili müşteri geri bildirimleri, bireysel öğrenme yaklaşımı, verimlilik, uygunluk ve rahatlığa dair büyük övgüler içeriyor:

 

İmalat sektörü siber güvenlik görevlisi, şunları söylüyor: "Kaspersky Uyarlanabilir Çevrimiçi Eğitim problemlerin çözümüne dayalı bir öğrenme sağlıyor, öğrenciyi baştan sona doğru çalışma zorluğunda tutuyor, aynı konuda farklı yaklaşımlar kullanıyor ve öğrencinin ilerlemesini sürekli olarak takip ediyor." 

 

Perakende sektöründeki bir karar vericinin yorumları şöyle: “Kaspersky Automated Security Awareness Platformunu çalışanların günlük iş yaşamlarıyla ilgili olduğu için seçtik. Çalışanların kendilerini tanıyabilecekleri, gerçek yaşamdan örnekler içeren, bilgilerin korunmasına yardımcı olan bir öğrenmeye katkıda bulunuyor. Bu platformu üç ay kullandıktan sonra personelle ilgili güvenlik olaylarında azalma sağladık.” 

 

Kaspersky İş Geliştirme Başkanı Elena Molchanova, ürün hakkında şunları söylüyor: “Sunduğumuz verimli ve pratik güvenlik uygulamaları hakkındaki değerlendirmeler bizim için çok değerli. Bu bilgileri sürekli eğitim ve VR teknolojileri gibi en son öğrenme teknikleri eşliğinde siber güvenlikle bir araya getiriyoruz."

 

Kaspersky'nin Güvenlik Farkındalığı öğrenme yaklaşımı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve işletmenize ve çalışanlarınıza nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı