Keçiören’de Şölen Havasında Gençlik Meclisi Kongresi

Keçiören Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi 2. Olağan Seçimli Kongresi ilçedeki Necip Fazıl Kısakürek Sahnesi’nde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Gençlik Meclisi Kongresi’ne ayrıca Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, MHP Keçiören İlçe Başkanı Arif Aksu, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Melahat Demirbilek,  belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, muhtarlar, vatandaşlar ve gençler katıldı.

 

Kongrede katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçede gençlere yönelik birçok hizmeti hayata geçirdiklerini belirterek, “Keçiören’de gençlerin ve çocukların oynayabilecekleri alanlar yoktu. Önce Gençlik Parkı’na ya da Kuğulu Park’a giderdi. Ama bugün Ankara’da olmayanlar Keçiören’imizde var. Halı sahalar, basketbol, futbol ve voleybol sahaları ile tenis kortlarımız ücretsiz. Kalemiz, kulemiz şelalemiz, teleferiğimiz, kültür merkezlerimiz vatandaşlarımıza hizmet veriyor.  Kalemiz Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin sentezi Türkiye’de bir ilk olan eserdir. Teleferiğimiz de Türkiye’de bir ilktir. Şelalemiz en büyük yapay şelale özelliği taşıyor.” dedi.

 

Altınok, katılımcılara kendisinin de Keçiören çocuğu olduğunu hatırlatarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Turgut Altınok Keçiören çocuğudur. İlkokul, ortaokul ve liseyi Keçiören’de okudum. Burada büyüdüm ve yetiştim. Dolayısıyla bir bakımdan Keçiören’in hafızası sayılırız. Keçiören’in değişmesinde ve gelişmesinde Keçiören’de yetişmiş olmamızın büyük katkısı var. Tabi dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyoruz. İngiltere, Fransa, Almanya ve Amerika’da ne varsa yüzde sekseni Türkiye’de var. Bizleri bu coğrafyada yaşamaya layık görmüyorlar ama bin yıldır bu topraklardayız. Bize bu toprakları vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

Konuşmasında geçlere bir dizi tavsiyelerde bulunan ve Türkiye’nin dünyada söz sahibi bir ülke olduğunun da altını çizen Altınok, “Ufkunuz, hayalleriniz, hedefleriniz büyük olsun, inanırsanız başarırsınız. Yarınlar bugünden daha iyi olacak. Tüm dünya pandemi tünelinden geçiyor, biz de geçiyoruz. Türkiye bugün dünyada sesi gür çıkan, ayakları üzerinde duran, hakkını ve hukukunu savunan bir ülkedir. Önemli bir savunma sanayiine sahibiz. Tankımızı İsrail üretiyordu. Heronlar vardı, paramızla bize vermiyorlardı. Şimdi İHA -SİHA üretiyor ve satıyoruz. Savaş gemimiz yoktu. Füzemiz, deniz altımız, silahlarımız yoktu. Şuan bunların yüzde 95’ini yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Gençlik Meclisi Başkanlığına ikinci kez Ömer Cihat Mert seçilirken, 65 kişiden oluşan yürütme kurulu üyeleri de belirlendi. Başkan Altınok Gençlik Meclisi Başkanını ve üyelerini tebrik ederek onlarla istişare içinde yeni projelere imza atacaklarını dile getirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı