Maia Art Gallery’den 2. Karma Sergi

Mersin’de Maia Art Gallery tarafından düzenlenen ‘Dilden dile’ adlı karma resim sergisi, sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. 6 sanatçının birbirinden ilginç eserlerinin yer aldığı ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açılışı yapılan sergi 25 Mayıs’a kadar ziyaretçilere açık olacak.

Yenişehir Kuşimato Sokakta kurulan Maia Art Gallery düzenlediği 2. Karma sergi ile sanatseverlerle buluştu. ‘Dilden dile’ başlığı altında düzenlenen sergiye ressam Ayşen Özcan, ‘Lotuslar ve periler’ temalı resimleriyle katılırken ressamlar Duygu Ak, Mazlum Cabir Uluyol, Emine Budak, Koray Zırhlı’nın yanı sıra  henüz lise öğrencisi olan sanatçı adayı Teoman Arda Canbaz da eserleriyle sanatseverlerden büyük takdir topladı.

“HER SANATÇI KENDİ HİKAYESİNİ ANLATIR”

Maia Art Gallery sahibi ressam Koray Zırhlı, ‘Dilden dile’ adlı sergiye ilişkin olarak gazetemize yaptığı açıklamada, “Sanat bir dildir ve bu dili kullanan her sanatçı dilin olanaklarıyla kendi hikayesini anlatır. Sergideki eserlerden elde edilecek izlenimler, bu farklı hikayeler ve yansıttığı imgeler, izleyicinin düşsel dünyasında yeniden yorumlanıp belleğin süzgecinde yepyeni anlamlara doğru yolculuğa çıkarken belki de dilden dile yayılacak” dedi.  Sanatın dilinin karmaşık bir dil olduğuna dikkat çeken Zırhlı, bu dilde kurulan cümlenin ister iyi ister kötü olsun samimiyetinin önemli olduğuna vurgu yaptı. “Üretimde kaygılar farklı olabilir” diyen Zırhlı, ‘Dilden dile’ sergisinin bu kaygıları bir araya getirdiğini sözlerine ekledi. Açılışına çok sayıda davetlinin katıldığı sergi 25 Mayıs’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.