Marsh Türkiye’ye Yeni Siber Risk Lideri

Müşterilerinin sektörlerine özel risklerini etkili bir şekilde yönetmeleri için yaratıcı çözümler sunan Marsh’ta yeni bir atama daha gerçekleşti. Teknoloji danışmanlığı ve siber risk uygulamalarının deneyimli ismi Özlem Çetin, Marsh Türkiye Siber Risk Danışmanlığı Lideri olarak atandı. 

 

 

Dünyanın önde gelen sigorta brokeri ve risk danışmanı Marsh, bugün Marsh Türkiye Siber Risk Danışmanlığı Lideri olarak Özlem Çetin'in atandığını duyurdu. Risk yönetimi ve veri güvenliği konularında uzmanlaşan ve uluslararası programlara da öncülük eden Özlem Çetin, Marsh Advisory Türkiye Lideri Cem Öztürk liderliğinde, Marsh Türkiye içindeki tüm Siber Risk Danışmanlık Hizmetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacaktır. 

 

Risk yönetimi ve veri güvenliği alanında 15 yıla yakın tecrübesi olan Çetin, ağırlıklı finansal hizmetler ve teknoloji, telekomünikasyon, bilgi, iletişim ve eğlence (TICE), enerji & petrol, e-ticaret ve perakende gibi sektörlerde uzmanlaşan Çetin, temel olarak veri gizliliği ve veri yönetişimi yönetimi, bilgi teknolojileri (IT) güvenlik denetimleri, siber güvenlik değerlendirmesi kurumsal ve program risk yönetimi ve güvenlik durum tespiti, veri dolandırıcılığı analitiği, veri madenciliği, sistem dönüşümü ve IT departmanlarının kontrol çerçevesini oluşturmak ve geliştirmek için başlatılan süreç denetimi projelerini yönetti.   

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezunu olan ve bu bölümde yüksek lisansını da tamamlayan Çetin, ISO 27001 Baş Denetçisi, ISACA tarafından verilen CISA, CDPSE ve ITIL-F meslek sertifikalarına sahiptir.  

 

Atama hakkında Marsh Advisory Türkiye Lideri Cem Öztürk şu yorumlarda bulundu: “Marsh'ın kilit büyüme alanlarından biri olarak gördüğümüz siber risk çözümleri, sürekli gelişme ve stratejik uzmanlık sağlama hedefinde ivme kazanmaya devam ediyor. Özlem Çetin'in Marsh Advisory Türkiye Siber Risk Danışmanlık Lideri olarak katılması ile birlikte, hem Türkiye’de hem de Kıta Avrupası bölgesi içerisinde büyüme yolculuğumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı