Ekim 20, 2021

Mersin'in Gazetesi

3 Ocak Mersin Gazetesi

MEİGDER’den Sağduyu Çağrısı

2 min read

Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) Başkanı Vahap Şehitoğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi idari binasına ve kentin çeşitli noktalarındaki içme suyu terfi birimlerine karşı yapılan saldırıları kınayarak bu tür olayların bir kez daha yaşanmaması için herkesi sağduyuya davet etti.
Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir’e yapılan kundaklama saldırısının ardından Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (MESKİ) ait birçok noktadaki içme suyu terfi birimlerine yapılan çirkin saldırılara tepkiler sürüyor. Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan MEİGDER Yönetim Kurulu Başkan Şehitoğlu, son günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne karşı geliştirilen saldırı ve tahrip olaylarının benimsenecek bir yanı olmadığını ifade etti. “İnsanların ekonomik kriz ortamında yaşadıkları sıkıntılara bir de işsiz bırakılmalarına ne kadar karşı isek, Mersin büyükşehir Belediyesine, mallarına saldırı ve tahrip edilmesine de o kadar karşıyız” diyen Şehitoğlu, eylemlerin güzel gösterilecek bir yanı olmadığını ancak bu olaylar karşısında toplumun suskunluğunun, demokratik tepki koymamasının, saldırıları sıradanlaştıracağı gibi başka eylemcileri ve saldırganları da cesaretlendireceğine ve suçluları ve suçu meşrulaştıracağına dikkat çekti.


“KAMPLAŞMALAR MERSİN’İN HUZURUNU BOZAR”
Saldırılardan sonra basın içinde de kamplaşmalar yaşanmaması gerektiği uyarısında bulunan Şehitoğlu, şunları kaydetti: “Toplumumuzun sessizliğine karşın, saldırı olaylarını tiye alan, yandaş olan, saldırıya kılıf arayan, gazetecilerin de sağ duyulu olmaları ve doğruları kaleme almaları gerekmektedir. Basın içinde kamplaşmak, kötüyü övmek, Mersin’de huzurun temeline dinamit patlatmak olacaktır. Bu tür olayların bir kez daha yaşanmaması için herkesi ve herkesimi sağduyuya davet ediyoruz. Saldırıyı yaşayan başta belediye çalışanları olmak üzere tüm yöneticilere ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’e geçmiş olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir