MEİGDER’SİZ OLMAZ !

Hiçbir masrafı ve yaptırımı olmadan kurulan internet gazeteleri ile sessiz sedasız küplerini dolduranların karşısında artık MEİGDER var. Tüm engellemelere rağmen gazeteci büyüğümüz A.Vahap Şehitoğlu önderliğinde faaliyetlerine başlayan Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) birilerinin tekerine fena halde çomak soktu.
Bu nedenle sayıları az ama kazançları bol olan MGC yöneticilerinin ilk işi MEİGDER kurucusu, aynı zamanda MGC Onursal Başkanı A.Vahap Şehitoğlu ile yanındaki gerçek ve tanınmış gazetecileri MGC’den uzaklaştırmak oldu. Ardından MEİGDER’e üye olmak isteyen onlarca gazeteci ‘sizi cemiyetten atarız’ denilerek adeta tehdit edildi.
Peki tüm bunlar neden yapıldı? MEİGDER’in bu kişilere ne zararı olabilirdi? Anlatayım efendim.
Son zamanlarda belediyeler internet gazetelerine ‘banner’ adı altında ilan dağıtmaya başladı. Hatta bazı belediyeler daha da ileri giderek bu internet gazetelerine aylık sabit ücret bağladı. İşte tam da burada film koptu. Hiçbir denetimi yapılmadan bir günden kısa sürede faaliyete geçen internet gazetelerinin, MEİGDER’in kurulmasıyla birlikte kontrol altına alınacak olması birilerini fena halde korkuttu ve kızdırdı. Haliyle mamalarının bugün olmasa da en kısa zamanda kesileceğini anlayan paragözler hemen düğmeye bastı. Bir anda MEİGDER’in MGC’ye rakip ve düşman olarak kurulduğu, başta üyeler olmak üzere üst düzey bürokrat, işinsanı ve yandaş belediyecilere lanse edildi. Başarılı da oldu. ‘Aman benimle uğraşmasın’ diyen bir çok isim MEİGDER’e üye olmaktan vazgeçerken, MEİGDER’i karalama kampanyası tüm hızıyla sürüyor.
Hiç heveslenmeyin beyler. Korkaklar her gün cesurlar bir kere… MEİGDER dimdik ayakta ve her geçen gün daha da güçleniyor. MEİGDER çatısı altında olanların kimseye eyvallah etmeyeceğini en iyi siz bilirsiniz.
Bu arada biz de sizi çok iyi biliriz. Bazı MGC yöneticileri ve yakınlarının onlarca internet gazetesi olduğu söyleniyor. Bir kaç ajanstan kesilen faturalar ile belediyelerden hatrı sayılır paralar aldıkları iddia ediliyor. İnşallah doğru değildir. Eğer doğruysa Ah Medya Vah Medya!

Gazeteci Uğur Özgür yazısını
”Tam köşeyi bitirmiş servis edecekken yazdıklarımın doğruluğu kanıtlandı ve bir gazeteci olarak yüzüm kızardı ” şeklinde bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir