MERSİN BAROSU SEVGİ EVLERİNDEKİ ÇOCUKLARA ETKİNLİK DÜZENLEDİ

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği kapsamında, Mersin Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara yönelik eğitim çalışması ve kültürel etkinlik düzenledi.

 

Akdeniz Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Genel Sekreteri Av. Özden Demir’in moderatörlüğünde, Psikolojik Danışman Cansu Kanburoğlu’nun, ‘Çocukların haklarını koruyabilmesi için gerekli 5 kural’, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Ezgi Şimşek’in, ‘Çocuk Hakları’ konulu sunumuyla gerçekleşti. Çocukların eğitime interaktif katılımı sağlanarak soruları yanıtlandı.

 

Etkinlik kapsamında ayrıca, Mersin Barosu Tiyatro Kulübü üyesi avukatların sahnelediği Atatürk Oratoryosu ile Atatürk’ün cephelerde geçen yılları, Kurtuluş Savaşı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş öyküsü Merçes Türk Halk Müziği Korosu eşliğinde anlatıldı.

 

Etkinlikte konuşma yapan Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, çocuk hakkı ihlallerinde artış olmasının canımızı yakan ülkemizin ve dünyanın en önemli sorunu olduğunu ifade ederek, “Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezimizin ve Tiyatro Kulübümüzün bu konuda etkin çalışmalar yapmaktadır. Her şeyin başı eğitimdir. Çocuklar da yasalarla kendilerine verilen hakları bilmelidir. Herkes bu hakları da korumakla yükümlüdür. Çocuklarımızın haklarını koruyabildiğimiz sürece, geleceğe güzel bir dünya bırakabiliriz. Tüm çocuklarımızın Dünya Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor, sevgilerimi sunuyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Baro Başkanı Özdemir, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim etti.