Mersin’de anne ve baba farkındalığı semineri

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda, Türk Anneler Derneği (TAD) Yenişehir Şubesi tarafından “İletişim Becerileri ve İletişimde Anne-Baba Farkındalığı Semineri ve Surreal Görsel Tasarım Sanat Sergisi” düzenledi.

Etkinliğe, Başkent Üniversitesi Ord. Prof. Enver Ziya Karal Tarih Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Seçil Karal Akgün ziyarette bulundu.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında herkesin katılımına açık gerçekleştirilen programda; Kişisel Gelişim Uzmanı, Yazar ve Eğitmen Güray Gökal farklı konu başlıklarında eğitimler verdi. Surreal Görsel Tasarım Sanatçısı ve Eğitmen Dilgeş Yıldız farklı tasarımlarını sanatseverlerle buluşturdu.

Seminerde Gökal, “Temel iletişim becerileri, Anne-baba ve çocuk arasındaki iletişim, beden dili ve mikro ifadeler, etkili konuşma ve hitabet sanatı ve temsil sistemleri” konularında eğitimler verildi.
Gökal, insanlarla hatalı iletişim kurmak iş hayatında, sosyal hayatta ve aile hayatında problemlere sebep olurken doğru ve etkili iletişim daha başarılı ve daha mutlu bir hayatın kapılarını açan bir anahtar olacaktır. “Bu tür seminer programlarıyla katılımcıların gerekli bilgi ve motivasyon kazanmalarını amaçlıyoruz” diye konuştu.

Türk Anneler Derneği Yenişehir Şubesi Başkanı Melahat Kılıç, anne bir çocuğun yaşamında karşılaştığı ilk öğretmendir. Vazgeçilmez değerde olan bilgilerin alındığı bir okuldur. Bu kapsamdan hareketle annelerimiz için bu tür seminer eğitim programlarımızı ve sanatsal etkinliklerimizi devam ettireceğiz dedi.

Seminer etkinliği Melahat Kılıç’ın, Güray Gökal’a ve Dilgeş Yıldız’a teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.