Mersinter finale koşuyor

Mersin’i U-15 Türkiye Şampiyonası’nda temsil eden Mersinter, finale doğru emin adımlarla ilerliyor.

Mersin İnter Futbol Academy bünyesinde kurulan Mersinter, katıldığı U-15 Ligi’nde Play-off maçları dahil namağlup olarak, ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazanan 3 takımdan biri oldu.

Mavi siyahlılar, Karaman’da yapılan Türkiye Şampiyonası ilk tur maçlarında, rakiplerini bir bir geçerek, adını son 22 takım arasına yazdırdı.

Burdur’da devam eden ikinci tur maçlarına da hızlı bir giriş yapan Mersinter, ilk karşılaşmasında İzmir ekibi Buca Gençlerbirliği’ni tek golle mağlup ederek, rakiplerine gözdağı verdi. Mavi siyahlı ekip, ikinci maçında Antalya Kepezspor ile Cumartesi günü karşı karşıya gelecek.

Hüseyin Kılavuz başkanlığında başarıdan başarıya koşan Mersin İnter Academy bünyesinde, Fırat Bektaş, Mehmet Özer, Mevlüt Metli, Doğukan Yaldız gibi deneyimli teknik adamlar görev alıyor.

Elde edilen sonuçların tesadüf olmadığına değinen Hüseyin Kılavuz, her yaş grubunda başarılı olmak için yoğun bir çaba ve emek harcadıklarını belirterek, “Hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.