Milka Kayağın Yıldızları Oturumu Brand & Sport Summit 2021’de Gerçekleşti

Kayak sporunun ve sporcuların gelişimine destek veren dünyanın önde gelen atıştırmalık şirketi Mondelez International, marka ve spor endüstrinin arasında bir köprü kurarak dünyanın ve ülkemizin en önemli profesyonellerini bir araya getiren Brand & Sport Summit 2021’e katıldı. 2019 yılından bu yana Türkiye Kayak Federasyonu’nun ve Milli takımların Ana Sponsoru olan kalpleri yumuşatan çikolata markası Milka, geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de Brand & Sport Summit’in ‘Kayağın Yıldızları’ oturumunun sponsoru oldu. 

10 Aralık’ta 42 Maslak’ta, Levent Yavuz moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Milka Kayağın Yıldızları’ adlı oturumda Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, Mondelez International Pazarlama Lideri Bahadır Demir ve Milli Kayakçı Ceren Reyhan Yıldırım konuşmacı olarak yer aldı. Oturumda; pandeminin kayak sporunu nasıl etkilediğinden ve geleceğinden, kurumsal desteklerin önemine, kayağa olan ilgiyi artırmaktan bu sporu seçecek gençlere tavsiyelere kadar çeşitli konular masaya yatırılarak keyifli bir sohbet gerçekleştirildi.

Bahadır Demir: “Geleceğin Kayak Milli Takımına destek olma’ hedefiyle yola çıktık”

Kayak sporuna gönül veren Milka, hem global arenada hem Türkiye’de uzun yıllardır geleceğin kayak milli takımının temellerini oluşturmaya katkı sağlıyor. Türkiye’de 2019 sezonu itibarıyla Türkiye Kayak Federasyonu’nun ve Milli takımların ana sponsorluğuna imza atan Milka, 2021 yılında da bu desteğini hız kesmeden sürdürüyor. Panelde konuşan Mondelez International Pazarlama Lideri Bahadır Demir, kış sporlarının Türkiye açısından önemine dikkat çekerek “Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz, kayak sporunun yaygınlaşması, sevdirilmesi, geleceğin sporcularının yetişmesi adına attığımız bu adımla ‘Geleceğin Kayak Milli Takımına destek olma’ hedefiyle yola çıktık. Ülkemizde birçok dünya standartlarında kayak pisti var ve kış sporlarının gelişimi içinde büyük bir potansiyel var. Buradan yola çıkarak Milka’nın bu anlamda bir farkındalık yaratmasını umuyoruz ki, kayak sporunu desteklemek için de çok doğru bir zaman olduğunu düşünüyoruz. Bu farkındalığı sağlamak için pek çok alanda çalışacağız. Türkiye’de kayağı daha çok seven gençler yaratmak, kayak sporuna gönül vermiş sporculara daha geniş imkanlar sağlamak istiyoruz.” dedi.

Oturumda yer alan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, pandeminin kış sporlarına etkisinden ve bu sporları nasıl bir gelecek beklediğinden bahsederken bu sene ‘Milka Yılın Kayak Sporcusu Özel Ödülü’nü kazanan Ceren Reyhan Yıldırım ise kayak sporuna başlama sürecini anlatarak genç sporculara tavsiyelerde bulundu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı