Milyoner Müdürler!

Yerel seçimler öncesi kredi kartı borcunu dahi ödeyemediği iddia edilen Akdeniz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Onur Gümüştok’un, işe başladıktan sonra milyonluk daire aldığı haberleri gündeme bomba gibi düştü.
AK Parti’nin Mersin’deki etkili isimlerinden Yakup Altınışık, sosyal medya hesabından yaptığı yayında, AK Partili Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ile Özel Kalem Müdürü Onur Gümüştok hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.
Gültak ve Gümüştok’un Best Life adlı siteden milyon TL’lik daireler aldıkları iddiasına cevap isteyen Altınışık, “Eğer almışlarsa topluma mal olmuş insanlar olarak bunun kaynağının açıklanmasını bekliyoruz” dedi.
Özellikle yerel seçim öncesinde Özel Kalem Müdürü Onur Gümüştok’un kredi kartı borçlarını dahi ödeyemediğini vurgulayan Altınışık, seçim çalışmaları esnasında Gümüştok’un 73 bin TL’lik kredi kartı borcunun birisi tarafından kapandığını söyledi. Altınışık, “Bu ödeme borç olarak mı alındı yoksa vaat karşılığında mı?” sorusunun ardından Gümüştok’a ateş püskürdü; “Sen kimsin de bu kadar derin yetkilere sahipsin.”
Akdeniz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Onur Gümüştok ile belediyenin basın müdürü Tuncay Karakaş’ın, daha önce de kendilerine yakın olan kişilere ve gazetecilere tanıtım, kısa film, reklam ve ilan adı altında milyonlarca TL’lik destek sağladığı 2020 yılı denetim komisyonu raporuyla ispatlanmıştı.
Bu iki müdürün yandaşlarına verdikleri her işten komisyon aldığı iddiaları ise tepki çekmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir