Müsiad Vizyoner’21 İş Dünyasının Dijital Dönüşüm Yolculuğunda Yeni Ufuklar Açacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından 22 Aralık’ta gerçekleştirilecek Vizyoner’21, iş dünyasının dijital dönüşümüne kılavuzluk edecek. “Fark Et” başlığıyla bu sene 4’üncüsü düzenlenecek MÜSİAD Vizyoner’21, “Dijitali Fark Et” ara başlığında başarı hikayeleriyle dijital dönüşümün yıldız isimlerini sahneye çıkaracak. Türkiye’nin ilk “decacorn” şirketi unvanını kazanan Trendyol’un Grup Başkanı Çağlayan Çetin’den uçan araba Aircar projesinin mucidi Eray Altunbozar’a, Women in Games Türkiye'nin Kurucusu kadın girişimci Simay Dinç’e kadar alanında öncü isimler iş dünyasının dijital dönüşüm yolculuğuna yeni ilhamlar katacak. 

 

 

Türkiye ve dünyadaki saygın konumunu giderek yükselten, mahalli ve evrensel değerleri gözeterek iş dünyasına geleceğe yönelik çözümleriyle rehberlik eden Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), iş dünyası ve kamuoyunda ilgiyle takip edilen MÜSİAD Vizyoner’21 zirvesi için tüm hazırlıklarını tamamladı.  2015’ten bu yana 2 yılda bir düzenlediği etkinliğiyle iş dünyasını geleceğe hazırlayan MÜSİAD, bu sene iş dünyasının dijital dönüşüm adımlarını hızlandıracak.. Zirve başlığının “Fark Et” olarak belirlendiği MÜSİAD Vizyoner’21, Dijitali Fark Et”, “İklimi Fark Et”, “Girişimi Fark Et”, “Dönüşümü Fark Et” alt başlıklarıyla iklim krizinden dijital dönüşüme, girişimci ekosistemine kadar pek çok alanda iş dünyasına rehberlik edecek. 22 Aralık tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte, alanında uzman ve duayen isimlerin öncülüğünde dijitalleşme; girişim ve dönüşüm kavramları üzerinden tüm yönleriyle ele alınacak. 

 

Teknoloji ve E-Ticaretin Yıldız İsimleri Vizyoner 21’de

 

Pandemi süreci ile birlikte iş dünyasında kendine önemli bir yer edinen girişim ve dönüşüm kavramları, Türkiye’nin ilk “decacorn” şirketi unvanını kazanan Trendyol’un Grup Başkanı Çağlayan Çetin, Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği’nin (Oyunder) ilk kadın Yönetim Kurulu Üyesi ve Women in Games Türkiye'nin Kurucusu Simay Dinç gibi alanında öncü konuşmacılarla derinlikli olarak ele alınacak.. 

Türkiye’nin dünyaya sunduğu öne önemli markalardan biri olan Trendyol’un grup Başkanı Çağlayan Çetin Vizyoner 21’de, şirketin bu büyük başarısının detaylarını paylaşacak. Trendyol’un nasıl, değeri 10 milyar doları geçen şirketler için kullanılan ‘decacorn’ tanımına sahip ilk Türk teknoloji şirketi olduğunu ipuçlarıyla anlatacak. Ayrıca, alanında uzman isimlerin tecrübelerinin paylaşılacağı, iş dünyasında global trendlerin analiz edileceği, strateji ve eylem planlarının oluşturulacağı zirvede iş dünyası için yeni motivasyon kaynakları ortaya konacak.

 

Uçan Araba Aircar Vizyoner 21’de Sergilenecek

 

Müsiad Vizyoner 21’in en ilgi çeken projelerinden biri ise genç Türk girişimci Eray Altunbozar’ın başında olduğu Aircar (Uçan araba) olacak.   Eray Altunbozar, Outliers Notebook ve AirCar'ı kurarak girişimciliğe adım attı. Altunbozar, Aircar projesi ile teknoloji ve dijital dünyanın genç yıldızları arasına girmeyi başardı.   Şehirlerdeki trafik problemini çözmek için elektrikli ve yüzde 100 otonom bir araç olarak tasarlanan AirCar, 8 pervaneli ve iki yolcu kapasiteli bir uçan araba olacak. 2025 yılında İstanbul semalarında uçmaya hazır olması planlanan AirCar’da bir sonraki hedef uçan arabanın 4 kişilik versiyonunun çalışmalarına başlamak.

 

Zirvede Dijital Dönüşümün Yol Haritası Çizilecek

 

MÜSİAD Vizyoner’21 ile pandemi ile giderek hızlanan dijital dönüşümün iş dünyası için oluşturduğu fırsatları ortaya çıkararak dönüşümün yol haritasını belirleyeceklerini kaydeden MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı zirve ile ilgili şu bilgileri verdi:

 

“Dijital dönüşümün izinden giderek kurguladığımız etkinliğimiz, bu sene NFT Sergisi’ne ev sahipliği yapacak. Dijital sanat eserleriyle dijital dönüşümün gücünü örnekleriyle sunacağız. Birbirinden farklı sanat eserlerinin dijital olarak sergileneceği etkinlik alanında yer alan Start-Up Exchange Sahnesi’nde Türkiye’nin start-uplarını buluşturacağız. Türkiye’de girişimci ekosistemin gelişimine liderlik eden start-uplar bu sahnede başarı öykülerini katılımcılarla paylaşacak ve girişimcilik ekosisteminin yeni aktörleri olarak kimlik kazanacak. Etkinlik alanında kuracağımız Star Talks sahnesinde ülkemizde girişim faaliyetlerinde bulunan, start-up ruhunu benimseyenler gövde gösterisinde bulunacak. Kendi iş fikirlerini katılımcılarla paylaşarak girişimci vizyonlarını aktarabilecekler. Böylece gelecek planları arasında start-up fikri olanlara bir yol haritası sunacağız.”

 

MÜSİAD Vizyoner 21 İcra Kurulu Başkanı Erkan Gül ise zirvede yer alacak dijital sanat eserlerinin de yine büyük ilgi uyandıracağını söyledi:

 

“Vizyoner’21 Fark Et Zirvesinde bu sene diğer senelerden farklı olarak NFT sergisi etkinlik alanında yer almak için gün sayıyor. Dijital sanat eserleri olarak bilinen NFT, son zamanlarda isminden sıklıkla söz ettirmektedir. Günümüz sanatına yeni bir anlam katan NFT bir sergi olarak Vizyoner’21 Fark Et’te yer alacak. Birbirinden farklı sanat eserleri dijital olarak sergilenecek, gelen tüm ziyaretçiler için kültürel bir şölen oluşturacaktır. “

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı