ÖZDEMİR: “ATATÜRK’ÜN UYGARLIK MEŞALESİNİ TAŞIMAK VAZİFEMİZDİR”

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü nedeniyle yayımladığı yazılı mesajında, “Atatürk’ün hiç sönmeyecek uygarlık meşalesini ilelebet taşımak, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için gösterdiği yolda yürümek, hukuk devletini yaşatmak en önemli vazifemizdir” dedi.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde saygı, minnet, özlem ve rahmetle anan Baro Başkanı Gazi Özdemir mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşımamız gerektiğini bir kez daha yinelediğimiz bir gündür. ‘Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyorsanız bu kâfidir’ diyen büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünceleri ve ilkeleri doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz. O’nun bizler için büyük bedeller ödenerek kurduğu Cumhuriyete, ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, önemini gelecek nesillere aktarmak ortak sorumluluğumuzdur.

 

“AYNI FİKİR VE HEDEFLER DOĞRULTUSUNDA YÜRÜYORUZ”

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, olanaksızlığa boyun eğmeyen kişiliği, askeri dehası, demokratik siyaset anlayışı, vizyonu, üstün öngörüsü ve başarısıyla, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, dünyanın saygısını kazanmış bir önderdir. Cumhuriyet’i kurarak milletimizin istikbalini değiştiren büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesi dünya devletlerine örnek olmuştur. En büyük hedefi Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak olan Atatürk’ün hiç sönmeyecek uygarlık meşalesini ilelebet taşımak, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için gösterdiği yolda yürümek, hukuk devletini yaşatmak en önemli vazifemizdir. O’nun milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla çıktığı zorlu yolda, aynı fikir ve hedefler doğrultusunda bizler yürüyoruz.

 

Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, aramızdan ayrılışının 83.yılında dünyanın saygı, Türk milletinin varlığıyla onur duyduğu büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.”