Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği N Kolay 43. İstanbul Maratonu’yla Onlarca Kişiyi Özgürlüğe Kavuşturdu

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nda “Yol Arkadaşım Olur Musun?” projesi için koşarak omurilik felçlisi bireylere akülü tekerlekli sandalye bağışında bulundu. 1183 bağışçı ile 231.888 TL bağış toplayan dernek, 36 akülü tekerlekli sandalyeyi sahiplerine kavuşturdu.

23 yıldır Türkiye’de omurilik felçlisi bireylere eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal hayata katılıma kadar her alanda destek veren projeleri hayata geçiren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nda Yol Arkadaşım Olur Musun? projesiyle yer aldı. 101 koşucunun yer aldığı maratonda TOFD Genel Başkanı Semra Çetinkaya, TOFD Genel Başkan Yardımcısı Tuğçe Akgün ve TOFD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kendirci de itici güçlerin desteği ile maratonda koştu. Maratonun ardından 1183’e ulaşan bağışçı sayısıyla 231. 888 TL bağış elde edildi. Maraton geliri ile 36 kişiye akülü tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleşti.

Akülü sandalyelerle omurilik felçlisi bireyler hayata dahil olacak

Her yıl gerçekleşen maraton koşularında Adım Adım oluşumu ve gönüllülerin desteği ile onlarca omurilik felçlisi bireye akülü sandalye desteğinde bulunduklarını belirten TOFD Genel Başkanı Semra Çetinkaya şunları söyledi: “Omurilik felçlisi bir birey olarak 23 yıldır benimle aynı kaderi yaşayan insanları hayata kazandırmak için çalışmaya devam ediyorum. Bunu yaparken yanımda çok güçlü bir TOFD ekibi ve gönüllülerimiz var. Bu maratonda da bizimle birlikte koşan, bağış yapan herkese minnettarız. Bugün bizimle koşan yol arkadaşlarımızla 36 akülü sandalye ile 36 omurilik felçlisi bireyi evden çıkararak, yeniden hayata dahil etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı