Uber, Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nde “Yılın En İyi Ulaşım Uygulaması” ödülüne layık görüldü

Bilişim sektöründe faaliyet gösteren kişi ve kuruluşların enlerinin 18 ayrı kategoride ödüllerine kavuştuğu Boğaziçi Bilişim Ödülleri'nde “Yılın En İyi Ulaşım Uygulaması” ödülüne Uber layık görüldü.

Tek bir tuşa basarak kullanıcıların istedikleri yere güvenli ve rahat bir şekilde gitmesini sağlayan global bir teknoloji platformu olan Uber, 2021 yılını ödülle tamamlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (COMPEC) tarafından bu sene dokuzuncusu düzenlenen Boğaziçi Bilişim Ödülleri sahiplerini buldu. 26 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında yapılan halk oylaması süresince 18 kategoride toplam 1.5 milyona yakın oy kullanıldı. Halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucunda kazananların belirlendiği organizasyonda bilişimle ilgili 18 farklı kategoride sektörden firmalar, teknolojik girişimler, oyun ve uygulama geliştiricileri ve içerik üreticileri ağırlandı.

Kazananların geniş çaplı bir halk oylaması ile belirlendiği Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nde Uber, yılın en iyi ulaşım uygulaması seçildi.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Bu özel ödülü aldığımız için oldukça mutluyuz. Boğaziçi Bilişim Ödülleri’nin halkın seçimine dayanan bir ödül olması, Türkiye’de Uber’e duyulan güvenin en önemli göstergesi oldu. Biz de bu ilgiye layık olmak için çalışmalarımıza özenle devam edeceğiz” dedi.

Uber uygulaması nasıl çalışır:

 1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin
2. Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve yolculuğunuz için bir taksi çağırın
 3. UberTaksi’yi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı