Uğur Özgür’ün Kaleminden; ” Müdür ile Beslemeleri! “

Akdeniz Belediye Meclisi’nde yaşanılan skandal gelişmelerin yankıları sürüyor. Özellikle basın yayın organlarına dağıtılan banner ilanlarında 6 internet gazetesinin korunup kollandığını belirten denetim raporunun ortaya çıkması basın camiasında bomba etkisi yarattı.
Sadece 2020 yılına ait raporda 39 internet gazetesine verilen banner ilan bedelinin 522.400 TL olduğu, bunun 461.622 TL’sinin ise sadece 6 internet gazetesine aktarılmış olması şaşkınlık yarattı.
Meclise başkanlık eden Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak’ın bile bu gelişmeden bihaber olduğu yüz ifadesine yansıdı. Öyle ki Başkan Gültak’ın açıklama istediği Belediye Basın Müdürü Tuncay Karakaş, mecliste yaptığı konuşmada, kendini aklamak için deyim yerindeyse binbir türlü yalana başvurdu ama inandırıcı bulunmadı. Foyasının ortaya çıkmasının ardından beslemeleri dışındaki tüm gazetecileri samimiyetsiz göstermek için Başkan Gültak’ı bile zan altında bırakmaktan çekinmeyen sözüm ona SAMİMİ MÜDÜR, bu sefer fena halde köşeye sıkıştı.
Geçmiş yıllarda da HDP, CHP ve MHP’li belediyelerin basın bürolarında boy gösteren Tuncay Karakaş’ın, aynı yöntemlerle kendisine yakın olan gazetecileri beslediği iddia ediliyordu.
Lafı uzatmayalım.
Akdeniz Belediyesi’nden benim internet gazeteme de banner ilanı veriliyor. Gönderilen banner ilanlarının 30 gün boyunca sayfamızda durması şartıyla bize ödenen miktar sadece 400 TL + KDV. Yani bunu da puntosuna uyduran sözde SAMİMİ MÜDÜR, bize 1 günlük ilan karşılığı olan 400 TL’yi reva görürken, bu 6 internet gazetesinden en düşüğüne 15 günlük 6000 TL + KDV ödeme yapıyor. 30 günlük hesaplanan banner ilan bedelinin 12.000 TL + KDV olduğu düşünülürse, benimle aynı işi yapan, aynı haberleri yayınlayan ve aynı banner ilanlarını aynı gün sayısı ile kullanan internet gazetesinin bir ayda aldığını, ben ve benim gibi 33 internet gazetesi 2 yılda alamıyoruz.
Bu yazdıklarımdan sonra Akdeniz Belediyesi Basın Müdürü Tuncay Karakaş’ın bir daha benim gazete ve internet sayfama ilan vereceğini sanmıyorum.
Ahlar olsun, vahlar olsun…
Ben, eşim ve iki çocuğum şimdi ne yaparız.
Yok yok… Sevenler üzülmesin.
Sözde SAMİMİ MÜDÜR’ün vereceği 400 TL’ye kalmadık çok şükür. Biz o paranın fazlasını her ay kedi ve köpeklere mama almak için harcıyoruz. 400 TL kesildi diye sokak hayvanlarını aç bırakacak da değiliz.
Bize samimiyetsiz diyen sözde SAMİMİ MÜDÜR, bundan sonra sen seninkileri, bizde bizimkileri beslemeye devam ederiz. Senle bizim aramızdaki fark bu işte. Anlatabildik mi?
DeepNOT
Devlet memuru olan Akdeniz Belediyesi Basın Müdürü Tuncay Karakaş’ın görevini kötüye kullandığı resmen kanıtlanmıştır. Başkan Gültak ve yetkililere bir kez daha duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir