Uğur Özgür’ün Kaleminden; “Paralı Askerler”

Neredeyse her ay yapılan elektrik, doğalgaz ve akaryakıt zamlarıyla ilgili bırakın yazmayı tek kelime dahi edemeyen yandaş gazeteciler, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerin taşıma ücretine yapılan yüzde 15’lik zam sonrası bir anda halk savunucusu oluverdiler.
Aldıkları emir doğrultusunda harekete geçen paralı askerler, vatandaşın mağdur edildiğini öne sürerek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i eleştiri yağmuruna tuttular. Aynı beslemeler, geçmediği köprüye, yola ve tünele garanti para ödeyen vatandaşın hakkını nedense bu güne kadar hiç savunmadı.
Tek bir elden çıktığı belli olan haberlerde Başkan Seçer’in belediye meclisini hiçe sayarak, kendi iradesiyle otobüs taşıma ücretlerine zam yaptığı söyleniyor. İnşallah öyle olmuştur.
Başkan Seçer kimleri hiçe saymış, anlatayım efendim;
Yakın zaman önce hizmete açılan katlı kavşağın ismi ‘SEVGİ’ olmasın diye ‘RET’ oyu veren meclis üyelerini…
Mersin için yapılacak her güzel işin karşısında olan meclis üyelerini…
Kendi hür iradeleriyle bir tek karar bile veremeyen meclis üyelerini…
Vallahi Başkan çok iyi yapmış.
Belediyeler hizmetlerinde kar amacı güdmez. Bunu herkes çok iyi bilir. En iyi de bizim beslemeler bilir. Keşke yapılmasaydı ama mecburiyetten dolayı yapılan kuruşluk zam için bir kaşık suda fırtına koparanlar, Başkan Seçer’i hedef tahtasına koyanlar, sıra Akdeniz Belediyesi’ne gelince bir anda sus-pus oluyorlar.
Nedeni çok basit.
Akdeniz Belediyesi’nden ilan, reklam, tanıtım adı altında hatrı sayılır paralar aldılar, almaya devam ediyorlar. Bu yüzden belediyenin basın müdürü ile arkasındaki çok özel kalem müdürü ne derse onu yapıyorlar.
Yoksa halkmış, zammış umurlarında değil.

DeepNOT
Meslekte 40 yılı geride bıraktığını söyleyen bir büyüğümüz, yeni kurduğu internet sitesine gireceği ilanlar için Akdeniz Belediyesi basın müdürü ile aylık 2000 TL’ye anlaşmış. Ucuza gitmişsin be abi. Senin 3-4 katını alan bebeler var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir